Се омажила со таткото на својот покоен маж поради финансии, а потоа се случило неочекуваното…

admin3

Животот понекогаш знае да не донесе до патишта кои никогаш не сме сонувале дека ќе ги одиме. Тоа се случило и со 46 годишната вдовица од Ниш, која се омажила со својот 76-годишен свекор поради неговата пензија. Но, се случило нешто непланирано. Ова е нејзината исповед. Откако мојот маж почина […]

(ВИДЕО) ЏЕЈ ЛО ГО ЗАПАЛИ ИНТЕРНЕТОТ: На шипка во секси сцена за кој цел свет зборува

admin3

Американската поп дива и актерка, Џенифер Лопез (Џеј Ло) доби номинација од американските новинари за Златен Глобус во филмот “Hustlers”. Џеј Ло во филмот ја глуми Рамона, самохрана мајка која мора да заработува како стриптизета. Таа беше пресреќна за номинацијата! На Јутуб пред неколку недели беше поставена една секси сцена […]

КУПУВАЈТЕ ЛОТО! Следните 3 Хороскопски знаци ќе имаат одлична 2020 година

admin3

2020 година ќе пристигне уште малку, и ако припаѓате на следниве хороскопски знаци, бидете среќни зошто новата година ќе ви донесе многу среќа! Близнаци 2020 година на Близнаците ќе им донесе семејна среќа и одлична атмосфера по дома. Ќе уживаат во својата љубовна врска а во домот ќе преовладува мир […]

За првпат по Хаг, Јохан распали по Бошковски: Црни Љубе, помина твоето време во политиката

admin22

Статус на Јохан Тарчуловски: ,,Гледам дека Љубе седнат во скутот на Заев се интересира за ТВ дуел со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски. Од друга страна, интересот на ВМРО-ДПМНЕ е да има ТВ дуел со оној кој што му диктира на Љубе вака да пишува, а тоа е Зоран Заев, се […]

Ременски не видела докази против неа за „Меѓународен сојуз“ на Боки13

admin3

Пратеничката Фросина Ременски денеска по излегувањето од Обвинителството за организиран криминал и корупција, каде вршеше увид на доказниот материјал против неа за случајот со „Меѓународниот сојуз“ на Бојан Јовановски, рече дека видела сè, освен докази. -Јас го остварувам моето право согласно законот. Не би коментирала за доказите бидејќи тоа е […]

Скандалозни лекции по социологија: учениците учат дека жените треба да бидат затворени дома

admin3

Активистката Ана Глигорова, неодамна на социјалните мрежи посочи на два примери од учебник по социологија за втора гдина, во кој децата се учат дека жените треба да седат дома за да не дојдат во ситуација да прават криминал. Ако жената е затворена во домот и нема никакви јавни улоги, таа […]

Сеад Кочан изгубил меморија-не знае дека донирал за кампањата на ВМРО-ДПМНЕ

admin3

На денешното рочиште за случајот за изборни нерегуларности „Титаник“ беа сослушани сведоци за тоа дали и како донирале средатва и услуги за политичката кампања на ВМРО-ДПМНЕ во 2011 година. На предлог на обвинителството денеска како прв сведок беше сослушан Сеад Кочан, кој во 2011 година бил управител на „Трансмет”, кој […]

Во ова скопско школо наставниците не смеат веќе да носат мобилни на часовите

admin3

Градоначалникoт на Ѓорче Петров им забрани користење мобилни телефони на наставниците Истовремено, Наумоски ги повика и родителите да посветат внимание на нивните деца, и да поработат на кревање на свеста за последиците од употреба на мобилни телефони за време на часовите. Градоначалникот на Ѓорче Петров, Александар Наумоски, им забрани употреба […]

УТРЕ ЗАСАДЕТЕ СИ БОЖИКНА ПЧЕНИЦА: Еве зошто ја садиме и кога да ставиме свеќа

admin3

Раѓањето на Исус Христос е празник кој се прославува во домот со семејството, како и одењето на црквените богослужби. Покрај сите обичаи, собирањето на семејството околу богатата трпеза е главен настан. Задолжително се пали кандило и се крши лепчето. Но, на масата има уште еден голем симбол на најрадосниот христијански […]

Петар Поповски: Целата бугарска историја е градена врз фалсификати, со кражби од македонска национална историја

admin22

ВО ВРЕМЕТО НА МАКЕДОНСКИОТ ЦАР САМОИЛ НЕ ПОСТОИ ДРЖАВА ПОД ИМЕТО БУГАРИЈА! Во времето на Македонскиот цар Самоил не постоела држава под името „Бугарија“. Таа, тогаш мала државичка, го носела името “Паристрија“ и тоа име е се’ до 1878 година. Таа земја под името „Бугарија“ започнала да се именува дури […]