Mиле од Скопје раскажува: Во манастирот Согле ја видов Мајката божја и од тогаш…

admin3

Бев на 12-годишна возраст кога во живо ја видов Мајката Божја. Тоа се случи во трпезаријата на манастирот „Света Богородица“ во Согле, каде што вечеравме. Вака ја почнува својата исповед м-р Миле Гиновски, криминолог од Скопје за весникот Дневник. – Во моментот кога се прекрстивме, забележав како од мојата лева […]

Српски пејач извршил убиство скокајќи од мост: Неговото тело и ден денес не е најдено

admin3

Популарниот пејач на народна музика Душан Костиќ животот го заврши на трагичен начин и под околности кои останале покриени со велот на тајната… Краткиот извештај од надлежните не откриl многу. „Се случи во 18:50 часот на 13.05.1996 година“, се вели во краткиот полициски извештај. Се тврди дека Душан „бил виден […]

Најпотресна приказна во христијанството: денес се слави Светата маченичка Анисија

admin3

Родена е во Солун од угледни и богати родители, воспитана во Христовата вера. Рано остана сираче и целата се предаде на богомислие и на молитва во својот дом. Побудувана од Христовата љубов често велеше: „О лажен животу на младите, зашто или соблазнуваш или се соблазнуваш. Подобра е староста, но тага […]

Антонио Милошоски и Симона ќе станат родители по петти пат

admin3

Дека Милошоски се обожаватели на многудетни семејства, потврдува веста која ја пренесоа медиумите. Пратеникот од ВМРО ДПМНЕ Антонио Милошоски ќе стане татко по петти пат. Тој и неговата сопруга Симона се радуваат на приновата која во нивното семејство ќе дојде оваа пролет. Тие очекуваат машко бебенце. Од бракот досега ги […]

Тројно убиство го потресе регионот, одмазда за малтретирање на братот

admin3

Во самиот центар на Сплит вчера попладне дошло до пукање од автоматско оружје во кое биле убиени три лица, а хрватските медиуми денеска пренесуваат дека осомничен е 25-годишниот Филип З. Двајца од нападнатите починале на лице место, додека третиот починал подоцна во болница, од последиците на ранувањето, пренесоа хрватските медиуми. […]

(ВИДЕО) Колне се живо и диво: Доколку дојде ВМРО на власт има сите да горите во оган !!!

admin3

Секој што би гласал за оваа секта едноставно нема мозок…пишува на Твитер извесен @sveste_tese и објави видео од гoстување на уметникот Александар Станковски, познат по бранењето на режимот на Никола Груевски. Видеото од гостувањето на Станковски е од пред неколку години кога се рушеше режимот, а за речникот и зборовите […]

Судбината ќе им се насмевне: Ова се најсреќните знаци за 2020-та година

admin22

Еве на чија страна ќе биде целата вселена, која пријатно ќе ги израдува претставниците со голема среќа и успеси: 1. Скорпија Најсреќен хорскопски знак за 2020-та година ќе биде Скорпијата. Истата едноставно ќе има извонредна среќа во секое поле од животот, при што претставнците на овој хороскопски знак лесно ќе […]

Брат и на свадбата и рекол да се сврти, а потоа се случило нешто неверојатно

admin22

Андреа била пред венчање, која нејзината фамилија ја заследиле низа несреќи. Нејзиниот татко дознал дека боледува од рак и починал пред да ја види својата ќерка како го кажува судбоносното „да“. Брат и ја сфатил болката на својата сестра и смислил план, со кој барем на момент ќе ја ублажи […]

Исповед на мажена жена: Еве зошто го изневерувам сопругот кој ме обожава

admin22

Жена незадоволна од сексуалниот живот во бракот решила да проговори. Многу ја осудуваат поради одлуката да биде неверна, но на неа и треба промена. Во исповедот објавен на порталот Дејли Стар, оваа жена признала дека никогаш не доживеала оргазам со својот сопруг и дека и фалат страсти во животот. Ова […]

(ФОТО) ВАКВО ЧУДО РЕТКО СЕ ГЛЕДА: Гулаб, симбол на Светиот дух, застана на Светата Чаша!

admin22

Во манастирот Света Ксенија, во грчкиот град Алмирос, вчера за време на литургијата, кога монасите извикаа „Кога Ти, Господи, се крсти во Јордан …“, една гулаб, бегајќи од рацете на свештеникот, леташе над него и застана на Светата Чаша (Светата тајна Причест) на престолот. Чудо! Гулабот е симбол за Светиот […]