ЕМОТИВНА ИСПОВЕД НА ЕДНА МАЈКА: Се се РУШИ кога ќе ве напуштат децата

admin22

Сите ние сме во потрага по подобар живот, често сме принудени да одиме далеку од оние кои што ги сакаме и тоа ни на нив ни на нас не им е лесно. Мисти Бривер Ли има две деца. Ќерка на 27-годишна возраст и игра софтбол на универзитетот, а синот средношколец […]

Вонземјани постојат, тие се помеѓу нас: Докажува Хелен Шарман

admin22

Првата Британка во Вселената, д-р Хелен Шарман смета дека вонземјани постојат и дека веројатно ги има и меѓу нас, на Земјата. – Вонземјани постојат, тоа е сигурно. Меѓу милијарди ѕвезди, сигурно постојат бројни облици на живот, изјави д-р Шарман во интервју за списанието „Опсервер“. Хелен Шарман (56) во 1991 година […]

ЦРН ДЕН ВО ПРИЛЕП: Убиени две жени, еден маж се бори за живот

admin22

Утринава имало пукање во Прилеп, објави Сител и наведе дека во семејна куќа пронајдени се две мртви тела. Неофицијално, се работи за две жени од кои едната неофицијално е сопруга на убиецот, а повредено било и уште едно машко лице кое сè уште се бори за живот. Повеќе информации ќе […]

КАНЦЕРОГЕНО СКОПЈЕ: Македонија во топ 10 најзагадени земји во светот

admin22

Македонија и ова утро се гуши. Според мерните станици ширум земјава најзагадено е Кавадарци со 307 микрограми на метар кубен, а веднаш зад него и скопско лисиче со 262 микрограми на метар кубен ПМ 10 честички. Потоа следува Тетово каде загаденоста е 252 ПМ 10 честички на метар кубен, па […]

4 хороскопски знаци кои разделувањето го преживуваат навистина тешко

admin22

Има луѓе кои навистина тешко се разделуваат со личноста што ја сакале. По завршувањето на врската, тие се лути и нервни, дури и можат да се одмаздат на своите поранешни половини. Овие луѓе се претставници на неколку хороскопски знаци. Дури и ако нивните партнери немаат вина за разделбата, претставниците на […]

Дневен хороскоп за 11 јануари: Оваа сабота винимавајте и релаксирајте се

admin22

Овен Ова е ден во кој треба да се разгалите со третмани со вода. Ако не сте во можност да одите на базент, кадата дома ќе го направи истиот трикот. Бик Денес не брзајте да купувате нешто што ви се допаѓа. Залудно ризикувате да потрошите многу пари. Близнаци Ова е […]

10 Библиски стихови кои ќе ви помогнат со депресијата!

admin22

Депресијата е вистинска….чувствата се вистински, болката е вистинска, времето изгледа тешко. Депресијата ги опфаќа сите видови на луѓе – луѓе кои имаат и луѓе кои немаат многу, луѓе со убава работа и невработени луѓе, познати луѓе и луѓе кои мислат дека се безвредни и листата продолжува… Дури и во Библијата […]

ГРУЕВСКИ ОД БУДИМПЕШТА ЧЕСТИТАШЕ: Шампионите не се откажуваат од Македонија!

admin22

Честитки за победата на репрезентацијата на Македонија во ракомет против Украина. Прва утакмица на ова европско првенство и прва победа. Шампионите не се откажуваат од Македонија! Добра прилика да се направи уште еден пријателски разговор со Порошенко:)

Кои се совршените татковци според хороскопскиот знак

admin22

Да се биде идеален татко е навистина тешка задача. Сето тоа зависи од карактерот на таткото, како и од карактерот на детето. Наспроти на нашиот зафатен секојдневен живот, многу родители не обрнуваат многу внимание и не им посветуваат доволно внимание на своите деца, оставајќи ги да растат и растат како […]

Нема да го препознаете: Во реалниот живот Адем од „Истанбулската невеста“ е друг човек

admin22

Турскиот актер Фират Таниш, гледачите на турски серии го запознаа во улогата на Адем Боран од серијата „Истанбулската невеста“. Во сценариото тој е осамен човек кој е обземен од помислата на секој начин да им нанесе болка на неговите полубраќа, Фарук, Фикрет, Осман и Мурат. Во сценариото неговата улога ќе […]