Саша Поповиќ го избркал овој пејач од „Гранд“: Го прекршил договорот

admin22

Познатиот пејач е еден од ретките кои го прекршил договорот со „Гранд продукција“, па Саша Поповиќ го избркал од продукцијата. Ренато Хенц беше финалист во третата сезона на „Ѕвездите на Гранд“. Неколку години снимаше песни за оваа дискографска куќа и настапуваше како ѕвезда на „Гранд“. Меѓутоа, српските медиуми пишуваа дека […]

Таткото ја посетил Моника во болницата: Психички е растроена и нема коса

admin22

За време на посетата тој наводно разговарал со неа, но српските медиуми не откриваат која била темата на нивниот разговор. Роберт Каримановиќ, таткото на малата Моника (12), која вчера беше пронајдена по десетдневна потрага, ја посетил денеска својата ќерка во Клиничкиот центар во Ниш, каде таа се наоѓа од синоќа, […]

Силната верба во БОГ може да ве излечи!

admin22

Кога Исус Христос бил на Земјата во неговата тригодишна служба Тој постојано лекувал. За Него било напишано: „Духот Господов е врз Мене; зашто Господ Ме помаза. Ме прати да им соопштам радосна вест на бедните. Ме прати да им проповедам на заробените ослободување и на слепите прогледување, да ги пуштам […]

Се венчаше со него, остана бремена, а потоа светот ѝ се урна на глава

admin22

„Почнавме да излегуваме на 18 месеци, уште додека бевме во средно училиште. Се познававме од детството затоа што сме од исто место, но не смеевме интензивно да се дружиме, ниту помисливме дека ќе бидеме заедно. Не е ниту образован, беше груб, но духовит и харизматичен. Искрено, поради шега завршивме заедно, […]

Игор, синот на Ана Бекута: Мајка ми ме роди и ме остави во дом за деца без родители

admin22

Ана рано станала мајка, на само седумнаесет години. Многу млада поминала низ тешки моменти во животот, но за среќа брзо успеала да се поврати, и на својот син да му обезбеди квалитетно детство и нормален живот. Пејачката синот го родила во вонбрачна заедница. Била одделена од своето бебе, а околината […]

ИСПОВЕД НА МЛАДАТА ЕЛЕНА: Десет години сум во „Харем“

admin22

Елена пред десет години се омажи за маж од Египет и оттогаш живее во харем. Некогаш сонуваше да стане астронаут, актерка, произвадувач на парфеми и да живее во топла земја покрај море, но суднината одлучи од сите соништа да ѝ се оствари само последниот. Детството не го памети како среќно […]

СРЦЕ ДА ТИ ПУКНЕ: Од пошта ме повикаа да земам пари – Мислев дека е грешка, но тогаш го добив и ова писмо

admin22

Пред некој ден ме повикаа од пошта затоа што некој ми испратил пари. Помислив дека тоа е грешка, бидејќи не знам кој би ми испратил пари, затоа што немам некој таков, а и тешка сум мизерија, па искрено мислев дека некој ме навртува. Кога отидов ми велат имате писмо и […]

ШТО БАРААТ: Извршители кај Пендаровски

admin22

Претседателот Стево Пендаровски се сретна со претставници од Комората на извршителите, кои му пренесоа дека се задоволни од законските измени кои предвидуваат отпис на долгови на граѓаните кон јавните претпријатија, како и отпис на долговите на ЈП кон државните органи. Но, нагласија дека сите законски измени не смеат да бидат […]

(ФОТО +18): Не е за луѓе со слабо срце – Станија во секси издание за нова година

admin22

Познатата старлета Станија се соблче и ги израедува фановите за време на празниците. View this post on Instagram 2020 are you ready?! ❤️ A post shared by Stanija 💎 (@stanijadobrojevic) on Dec 29, 2019 at 10:58am PST Имено старлетата позираше со капа на Дедо Мраз, па на фановите им подари […]

Ова се имињата на останатите кандидати за министри и заменици од ВМРО-ДПМНЕ

admin22

Рашела Мизрахи е кандидатката на опозициската ВМРО-ДПМНЕ за наследничка на Мила Царовска во Министерството за труд и социјална политика, пратеничката Невенка Стаменковска за заменик министер во Министерството за информатичко општество и администрација. Гордана Димитровска е кандидатка за заменик министерка во Министерството за финансии, брифираат неофицијално партиски извори. На местото заменик […]