(ВИДЕО) ПОГЛЕДНЕТЕ како овие земји ја дочекаа 2020-та

admin3

Први кои ја пречекаа Новата 2020 година се жителите на Самоа, откако пред осум години ја сменија временската зона. Американската Самоа, која се наоѓа на само 220 километри источно од Самоа на другата страна од датумската граница, последна ќе влезе во 2020 година. По Самоа во новата година влезе и […]

Што Ви Носат Ѕвездите Во 2020 Година? Опасна година за близнаците, за некој многу пари…

admin3

Што ви носат ѕвездите во 2020 година? Прочитајте што вели хороскопот. Овен – за родените во овој знак, 2020 носи многу интересни настани. На почетокот на годината ќе почнете да ги исполнувате своите соништа, но на многу голем и забележлив начин. Многу важно ќе биде да работите напорно за да […]

Ќе има ли снег вечерва и деновиве: еве ја деталната прогноза

admin3

До крајот на денов облачноста постепено ќе се намалува, локалното провејување на снег кое го имавме ќе престане, но ќе продолжи да дува умерен, на моменти локално засилен ветер од северен правец. Максималните дневни температури ќе се искачуваат во интервалот од -1 до 7 степени во најтоплите предели од државава. […]

Сите зборуваат за Истанбулската невеста а ова се интересни нешта од нејзиниот живот кои не ги знаете

admin3

Секој што ја следи хит серијата Истанбулската невеста , сигурно знае која е 33-годишната Асли Енвер. Оваа талентирана актерка го отелотвори главниот лик Суреја. Приказната зборува за разликите помеѓу модерните и традиционалните турски семејства. Поточно, Суреја е член на современиот турски музички бизнис и има дете од претходна афера, кој […]

Потресни и тажни сцени од болница: Никој не смее да влезе кај Моника киднапирана од педофилот

admin3

Откако Маличанскиот бербер ја ослободил девојката и побегнал, поради грижата за Моника Каримановиќ, детското одделение на клиничкиот центар во Ниш беше целосно парализирано. Како што дознава нашиот портал, безбедноста на клиничкиот центар, но и силна полициска стража, воделе сметка никој освен нејзиниот доктор да нема пристап до девојчето. Ходниците на […]

Саша Поповиќ го избркал овој пејач од „Гранд“: Го прекршил договорот

admin22

Познатиот пејач е еден од ретките кои го прекршил договорот со „Гранд продукција“, па Саша Поповиќ го избркал од продукцијата. Ренато Хенц беше финалист во третата сезона на „Ѕвездите на Гранд“. Неколку години снимаше песни за оваа дискографска куќа и настапуваше како ѕвезда на „Гранд“. Меѓутоа, српските медиуми пишуваа дека […]

Таткото ја посетил Моника во болницата: Психички е растроена и нема коса

admin22

За време на посетата тој наводно разговарал со неа, но српските медиуми не откриваат која била темата на нивниот разговор. Роберт Каримановиќ, таткото на малата Моника (12), која вчера беше пронајдена по десетдневна потрага, ја посетил денеска својата ќерка во Клиничкиот центар во Ниш, каде таа се наоѓа од синоќа, […]

Силната верба во БОГ може да ве излечи!

admin22

Кога Исус Христос бил на Земјата во неговата тригодишна служба Тој постојано лекувал. За Него било напишано: „Духот Господов е врз Мене; зашто Господ Ме помаза. Ме прати да им соопштам радосна вест на бедните. Ме прати да им проповедам на заробените ослободување и на слепите прогледување, да ги пуштам […]

Се венчаше со него, остана бремена, а потоа светот ѝ се урна на глава

admin22

„Почнавме да излегуваме на 18 месеци, уште додека бевме во средно училиште. Се познававме од детството затоа што сме од исто место, но не смеевме интензивно да се дружиме, ниту помисливме дека ќе бидеме заедно. Не е ниту образован, беше груб, но духовит и харизматичен. Искрено, поради шега завршивме заедно, […]

Игор, синот на Ана Бекута: Мајка ми ме роди и ме остави во дом за деца без родители

admin22

Ана рано станала мајка, на само седумнаесет години. Многу млада поминала низ тешки моменти во животот, но за среќа брзо успеала да се поврати, и на својот син да му обезбеди квалитетно детство и нормален живот. Пејачката синот го родила во вонбрачна заедница. Била одделена од своето бебе, а околината […]