Д-р Бајец: Зошто никогаш не треба да седите во влажен костим за капење

admin22

Осум милиони луѓе годишно одат на лекар за симптоми на инфекција на уринарниот тракт. Инфекциите на уринарниот тракт се сметаат за втори најчести, пред респираторните инфекции. Најчесто зборуваме за инфекција на мочниот меур, циститис, кој е најчеста локализација, но местото на инфекција може да биде секој дел од уринарниот тракт. […]

Каде во Европа не се плаќа јавниот превоз?

admin22

Има малку места во Европа каде јавниот превоз е бесплатен, па дури и таму се поставува прашањето дали тоа води до помала употреба на автомобил. Деновиве за тоа се многу заинтересирани германските власти кои започнаа еден вид експеримент. Јавен превоз наместо приватни автомобили – многу експерти и политичари со години […]

КОИ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ СЕ НАЈДОБРИ БАБИ: Подаруваат неизмерна љубов – сите ги сакаат, прекрасни се и обожавани!

admin22

Кои хороскопски знаци се најдобрите баби – нивното срце е магично и неизмерно големо! Додека нашите родители се витези во сјаен оклоп, бабите и дедовците се навистина Божји благослов. Некои од најубавите спомени од детството се дружењето со баби кои ни прават колачи и палачинки, ни даваат безусловна љубов, купуваат […]

ПРЕПОЛОВЕТЕ ЈА СМЕТКАТА ЗА СТРУЈА: Кога ќе слушнете кој уред ви „јаде“ струја, ВЕДНАШ ќе го исклучте!

admin22

Со тоа што не ги извлекуваме од штекерот, ризикуваме многу високи трошоци ОВА КОПЧЕ ВО АВТОМОБИЛOT ЈА НАМАЛУВА ПОТРОШУВАЧКАТА НА ГОРИВО, А НЕМАТЕ ПОИМ КАДЕ Е! Проверете дали го имате, ЌЕ СЕ СПАСИТЕ! Некои уреди што ги имаме во нашите домови трошат многу повеќе енергија од другите. Со тоа што […]

ГИ ОЧЕКУВА НЕВЕРОЈАТЕН УСПЕХ! Им носат зрелост и храброст на жените родени во ОВИЕ хороскопски знаци на средна возраст!

admin22

Многумина сонуваат за вечна младост, годините минуваат и времето остава трага, сакал или не. Сепак, младоста нема никаква врска со годините, зависи од вашиот дух, енергија, дали негувате соништа, желби и амбиции, енергијата што ја испуштате и каков животен стил ќе изберете. Астролозите ги рангираа хороскопските знаци кои ќе процветаат […]

Овие 4 знаци на зодијакот ќе се збогатат до крајот на ЛЕТОТО

admin22

Следните три месеци некои членови на Зодијакот ги очекуваат поволни можности кога е работата во прашање, а има и такви кои ќе се насмевнат со среќа во љубовта, пишува Глоси. Погрижете се да сте меѓу нив и обидете се да го искористите максимумот од наредните денови. Сè што треба да […]

ЗА ОВИЕ 3 ЗНАЦИ АСТРОЛОГОТ ВЕЛИ ДЕКА СЕ НАЈГОЛЕМИТЕ ЕГОИСТИ: Мислат само на себе

admin22

Астрологијата верува дека моментот кога сме родени одредува многу работи во животот, вклучувајќи го и капацитетот за себичност или емпатија. Најважно за себичните луѓе е да си угодат себеси. Астрологот Алис Алта го има одговорот на прашањето кои хороскопски знаци се најлоши во тој поглед. Овен Овенот има став прво […]

За Лавот, Водолијата и Јарецот летото 2022 година ќе биде најдоброто во неговиот живот и никогаш нема да го заборават

admin22

Летото е веднаш зад аголот, а со тоа и сета слобода и забава со кои не сте. Според предвидувањата на астролозите, трите знаци на Зодијакот ќе се паметат до крајот на животот во летото 2022 година, а забавата за нив нема да престане. Секако, тоа не значи дека другите треба […]

3 знаци од 14 јуни ќе доживеат предавство за кое не ни сонувале од најблиските луѓе

admin22

Последната пролетна полна месечина е пред нас и ви го привлекува вниманието на некои важни работи. Бидејќи полната месечина во суштина е време кога „ча-месечината“ добива најмногу светлина, тоа често е период на откровение, кулминација и завршување. Бидејќи Меркур, планетата на комуникацијата, конечно повторно влегува во Близнаците еден ден пред […]

Пукна БРУКА по свадбата: Соседите озборуваат за НЕОБИЧНИОТ настан, свекрвата порачала само едно

admin22

Пукна БРУКА по свадбата: Соседите озборуваат за НЕОБИЧНИОТ настан, свекрвата порачала само едно Познато е дека во последно време многу парови кои се одлучуваат за венчавка на гостите најчесто им кажуваат што да им подарат. Времето кога на свадби се носеа апарати за домаќинство, постелнина и чинии, одамна помина. Денеска […]