Ве гледаат во очи и ве лажат: Бегајте од овие хороскопски знаци, за да не страдате

admin3

Вистината е, има луѓе на кои им веруваме, но тие нè лажат и таа лага може да биде катастрофална на моменти. Патолошкиот лажго не се грижи ниту грам дали некој може да повреди, токму за спротивното. Овие луѓе изневеруваат без никаков напор и не се грижат за последиците. Сега ќе […]

ЉУБОВЕН хороскоп од 30 декември до 3 јануари

admin22

Овен Последните денови од годината ви нудат нови убави можности во љубовта. Ако сте во врска, ова е одлична можност за вас и вашата сакана личност да уживате во малите гестови и големите чувства. Бик Љубовта го има тоа, важно е да размислите за вашите чекори повнимателно, затоа што очигледно […]

ЌЕ ТРУПААТ БОГАТСТВО ВО 2020: Сиромашни хороскопски знаци кои ќе почнат да се богатат

admin3

Секој сака да живее богато, но не секој може лесно и да го постигне тоа. Ние ви откриваме кои хороскопски знаци ќе почнат да се богатат уште на крајот на декември. Новата година може да биде одлично време за некои претставници на Зодијакот да го подобрат финансискиот статус на неколку […]

Какви ќе бидат децата родени во годината на стаорецот-2020?

admin22

Според кинескиот календар, 2020 година ќе биде година на металниот стаорец (глушец). Кинеската нова година доаѓа на 25 јануари 2020 година и ќе трае до 11 февруари 2021 година. Кинеските експерти за астрологија веруваат дека годината на стаорецот е добра година за раѓање, бидејќи стаорецот е симбол поврзан со долговечноста, […]

Јунакот што ја спаси Моника: Му викнав на синот „дај ми пиштол“ иако го немавме

admin3

Тој раскажал дека сосема случајно со синот одлучиле да поминат до викендицата која ја поседувале во ова село, а во која не живеел никој. Емил Живиќ од Ниш, кој вчера во својата викендица во селото Пасјача го пронашол киднапираното девојче Моника Каримовиќ, за „Блиц“, изјавил дека се уште е под […]

Кои се првите зборови на малата Моника: „Мамо, само дојди да те прегрнам“

admin22

Мајката на Моника за плачејќи го раскажува својот прв разговор со ќерка си, 12-годишната Моника, која беше киднапирана и по неа се трагаше девет дена. „Мамо, само дојди да те прегрнам“, и рекла Моника на мајка си. „Не можам да дочекам да ја прегрнам. Мојата Моника. Возбудена сум, едвај чекам […]

(ФОТО) Заев позира со семејството за Новогодишната честитка

admin3

Премиерот Зоран Заев ја честита Новата година на сите граѓани во објава со фотографии од неговото семејство. – Празниците носат посебни чувства на радост, топлина и убавина во секој дом. Да ги искористиме за да се видиме со најблиските, да си раскажеме и заеднички да се подготвиме за новите предизвици, […]

Еден помалку од лани: Продолжени викенди и неработни денови во 2020

admin3

Вкупно шест продолжени викенди не очекуваат во годината која ни тропа на врата. Од вкупно 10 неработни денови за сите граѓани, шест се поврзуваат со викендот, за разлика од минатата година, кога имаше седум продолжени празнични викенди за сите граѓани. Првиот продолжен викенд за сите граѓани ќе биде за време […]

Зекири: СДСМ оди на голема победа на 12-ти април!

admin22

Демократијата и слободните избори се во сигурни раце! Ова го напиша Мухамед Зекири на Фејсбук. – Централен одбор на СДСМ одлучи потпретседателот Оливер Спасовски да биде кандидат за премиер во техничката влада, а потпретседателката Мила Царовска, вице-премиерка за економски прашања. Кандидати за дополнителни заменици министри во преодната влада се Славјанка […]

Вучиќ: Просечната плата во Србија до 2025 ќе изнесува 900 евра

admin22

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави денес дека со имплементација на програмата за инвестиции „Србија 2025“, просечната плата на крајот на 2025 година би изнесувала 900 евра, а пензиите помеѓу 430 и 440 евра. Како што јави дописникот на МИА од Белград, Вучиќ заедно со премиерката Ана Брнабиќ, на презентација на […]