Куп изненадувања и неочекувана сума пари само во јануари за овие хороскопски знаци

admin3

Почетокот на годината носи различни предизвици за сите хороскопски знаци. Јануари ќе биде интересен и возбудлив месец за многу од нас. Овен Оптимистички сте настроени, а тоа ви оди во прилог. Бидете толерантни и мирољубиви. Поминете повеќе време во домот. Концентрирани сте на работата, сакате да решите прашања кои долго […]

ЛОШ ПЕРИОД: Јануари најтежок месец за овие три хороскопски знаци

admin3

Близнаците ќе имаат проблеми во љубовта, Вагите ќе го запостават семејството, а Водолиите ќе платат за своите лоши постапки од периодов. Сепак, ако сте свесни за овие нешта и ако добро „изиграте“, можете да ги избегнете сите овие проблеми и да го претворите јануари во незаборавен месец. 1. Близнаци: Пазете […]

Не барајте многу, нема да можете да ја платите цената

admin3

Размислувајќи за тоа како Бог не се меша во нашата слободна волја, се сетив на една приказна. Некој мудрец почнал да се сомнева во Божјата добрина, гледајќи ги сите неволји во светот. Во една прилика видел едно девојче, како во искинато фустанче, трепери од студ на улица. Кога видел колку […]

Димитров, Поповски, реформаторите и Мијалков ќе одат со своја партија на изборите?

admin22

Сите овие сопартијци на тогаш партијата на Власт , повеќе од една деценија беа заедно , сега секој на своја страна. ВМРО дпмне е со нов лидер, кој дојде на местото на избеганиот во Будимпешта , политички азилант Никола Груевски.Дали на повидок е формирање на нова партија која што ќе […]

Вие со бугарски пасош ќе се израдувате: САД ЌЕ ГИ УКИНУВААТ ВИЗИТЕ ЗА БУГАРИЈА?

admin3

Би можел да ја посети Бугарија, а и САД ќе го разгледаат барањето за укинување на визите за бугарските државјани, најави американскиот претседател Доналд Трамп при гостувањето на бугарскиот премиер Бојко Борисов во Белата куќа. Трамп ја пофали Бугарија дека купила американски авиони, а Бугарите дека се прекрасен народ со […]

На неколку хороскопски знаци утре ќе им се насмевне среќата

admin22

Oвен Подготвени сте да направите нешто за добра работа и да заработите пари. Бик Треба да размислите пред да направите нешто. Близнаци Некои работи што треба да ги направите сами, ангажирајте се повеќе отколку што сте планирале, што може да резултира во нервна напнатост на крајот на денот. Рак Размислете […]

КАКВА ТРАГЕДИЈА: Mомче кое лежело невино во затвор, по излегувањето загина во земјотресот

admin22

По катастрофалниот земјотрес во Албанија регионот буквално се тресе на секој час, а атмосферата во Драч буквално е застрашувачка и жртвите се бројат секој миг. Младиот Кристијан Печи утрово е идентификуван како една од осумте жртви кој загина во земјотресот кој утрово го погоди градот во 3 часот и 54 […]

Чие име ќе се поднови кај Ражнатовиќ: Се огласи Вељко и го откри ПОЛОТ И ИМЕТО НА БЕБЕТО!

admin22

Синот на фолк дивата Цеца Ражнатовиќ во неделата ја ожени Богдана Родиќ која е во блажена состојба и со неа наскоро ќе добие бебе. Во очи на венчавката на Вељко Ражнатовиќ и Богдана Родиќ, бабата Јевросимом уште тогаш несакајќи изјавила дека Богдана носи машко дете. Новинарите ја прашале како она […]

(ВИДЕО) СЛИКА КОЈА ГО РАСПАРА СВЕТОТ: Баба во прегратка го спаси внукот од земјотресот во Албанија

admin22

Најпотресното видео од Албанија, која утринава е погодена од силен земјотрес со јачина од 6,4 Рихтер, е видеото во кое се гледа спасување на момче од урнатините. Како што е прикажано во видеото, момчето кое било спасено било во прегратка на својата баба. Мртвата баба го заштитила својот внук од […]

Дедо починал од болка кога дознал дека неговиот внук е под урнатините: Глетка од Драч која кине душа

admin22

Земјотрес со јачина од 6,4 степени по Рихтер го погоди Драч, досега се забележани девет смртни случаи. Сомнежите на тамошните власти се дека бројот на жртви ќе порасне на 12. Шестгодишно дете е најдено мртво во Тумани и однесено во мртовечница во Лежа. Потажен случај дошол до редакцијата на „ЈОК […]