(ФОТО) Исплакнете очи: Од бујното деколте на оваа манекенка ќе ви се сврти во глава

admin3

Американската манекенка Кара Дел Торо (26) во петокот се појави во Холивуд во фустан со длабоко деколте, пренесува Inquisitr. Дел Торо носеше долг розов фустан со долги ракави со длабоко деколте од дизајнерот Мајкл Костел. Следбениците на манекенката на социјалните мрежи  за само еден ден и дадоа нешто повеќе од […]

Рускиот астролог кој погоди се: Погледнете што не чека!

admin22

Павел Глоба е руски астролог кој своите предвидувања за прв пат ги објавил во почетокот на 80-тите години од минатиот век. Тогаш најавил дека СССР наскоро ќе се распадне и дека во летото во 1991 година, на улиците на Москва ќе има тенкови. Тој дури предвидел и дека Украина ќе […]

Ова се четирите најмоќни знаци: Само во овие хороскопски знаци се раѓаат луѓе создадени за успех

admin

Секој хороскопски знак има сопствени особини, желби, тајни. Сепак, помеѓу дванаесетте знаци, постојат четири кои се издвојуваат. Овие знаци ги поседуваат најмоќните карактеристики и силна личност и на љубовен, професионален, и воопшто на животен план. Ако ве интересира дали сте родени под среќна ѕвезда, продолжете со читање… Овен: Овен е […]

За овие знаци на Зодијакот, започнува најубавиот период во животот – Ви откриваме до кога ќе трае

admin22

Овие знаци во Зодијакот во блиска иднина ги чека голема среќа. Идните пет години тие ќе бидат успешни во се’. Дали сте помеѓу нив? Овен Со години Овните работат вредно, но нивниот труд како да не е забележуван од другите, ниту пак наградуван. Сепак, среќата конечно ќе се сврти кон […]

Нешто посебно во 2020 ги чека само три знаци во зодијакот-кои се тие

admin22

Овен, Лав и Јарец имаат посебна причина за радост. Ова се хороскопските знаци коишто ги чека среќа во 2020 година. Според предвидувањата на познатиот руски астролог Павел Глоба, некои хороскопски знаци радикално ќе ги променат своите животи на подобро. Многу хороскопски знаци ќе ги променат сферата на активност, животните услови […]

ЖЕШКИ ВО КРЕВЕТ: По овие женски хороскопски знаци мажите полудуваат

admin22

Жените родени во знакот на Овен се љубители на љубовните игри и веднаш би заминале во кревет, каде што целосно му се препуштаат на партнерот. Кај нив љубовта е цврсто поврзана со физичката компонента на односот, а познати се како незаситни љубовници. Но, внимавајте, тие се многу тешки за освојување. […]

УТРЕ Е ВАЖЕН ДЕН само за два хороскопски знаци-внимавајте на ова

admin22

Водолија Доста важен ден за деловни потези во кои сте во состојба да ја изненадите вашата оклолина. На момент особено топли и друштвени на момент агресивни и борбени ќе бидете способни да превземете иницијатива и со нагли потези да ја промените ситуацијата. Помошта на моќните пријатели ќе ја зацврсти вашата […]

Искрено со Биба Додева: Скопје е загаден од луѓе

admin22

Пејачи, актери и музичари, пожарникари и спортски навивачи предводени од 11-годишниот Јане Велковски, но и познатиот македонски илузионист Гого Реквием се обединија на едно место, во новиот спот за култната тема „Скопје“ на „Леб и сол“,овојпат препеана од Биба Додева. Видеозаписот потпишан од „Флукс“ се работеше неколку месеци, а во […]

„Меси мора да потпише за Реал ако сака да биде подобар од Роналдо“

admin22

Дебатата за тоа која е подобар, Лионел Меси или Кристијано Роналдо, сè уште трае и веројатно нема никогаш да го добие својот конечен заклучок. Едноставно, фановите на Кристијано Роналдо го сметаат Португалецот подобар, без оглед на се, а таков е случајот и со навивачите на Лионел Меси. Овој пат се […]

ЛУДИЛО: Затвор за газдите кои нема да исплатат К-15

admin22

Работодавачите кои нема да исплатат регрес за годишен одмор, популарникот К-15, или ќе бараат од работниците да им ги вратат исплатените средства ќе бидат казнети. Кривичниот закон предвидува затворската казна до 1 година. Од Сојузот на синдикати очекуваат дека со зајакнатата казнена политика и измените на Кривичниот закон ќе се […]