(ФОТО) ДАЛИ ОВА Е ПОЗИВКА ЗА ДАРКО ЛАЗИЌ ?! Поранешната свршеница Марина објави брутална порака: Добриот татко не го напушта СЕМЕЈСТВОТО!

admin22

(ФОТО) ДАЛИ ОВА Е ПОЗИВКА ЗА ДАРКО ЛАЗИЌ ?! Поранешната свршеница Марина објави брутална порака: Добриот татко не го напушта СЕМЕЈСТВОТО! Марина Гагиќ, поранешна свршеница на пејачот Дарко Лазиќ, во 2021 година покрена правна постапка за да го добие старателството над нејзиниот син. Сега таа објави скокотлива порака на интернет. […]

ОСТАНАЛА ШОКИРАНА ОТКАКО АВТОМЕШАНИЧОТ И ГО ПОНУДИЛ ОВА: Му се дерела ЗА СИТЕ ПАРИ, тој веднаш ЗАНЕМЕЛ

admin22

ОСТАНАЛА ШОКИРАНА ОТКАКО АВТОМЕШАНИЧОТ И ГО ПОНУДИЛ ОВА: Му се дерела ЗА СИТЕ ПАРИ, тој веднаш ЗАНЕМЕЛ Бев на мајстор и морав да го оставам автомобилот, тој рече дека ќе ме однесе дома, а потоа почна да поставува разни непримерни прашања за мојот љубовен живот, на пример, дали живеам сама […]

Шериг Коњевиќ уште не може да му го прости ова на Харис Џиновиќ

admin22

Пејачот ја откри вистинската причина за кавгата. Во една емисија гостуваше пејачот Шериф Коњевиќ и во таа прилика зборуваше за својот живот и кариера, но ги допре и колегите. Веќе подолго време се пишува дека е во кавга со Харис Џиновиќ, а како што открил, вистинската причина е што Харис […]

Овие три знаци од Зодијакот ќе бидат најсреќни до крајот на 2022 година, ѕвездите се на нивна страна

admin22

Стигнавме до средината на оваа година, а астролозите најавуваат дека до крајот на 2022 година ѕвездите ќе бидат повеќе наклонети кон некои знаци од Зодијакот од другите. Ќе ги придружува среќата на сите полиња – некои ќе ја најдат љубовта на својот живот, а некои сонуваат работа за која дополнително […]

ГОЛЕМ МЕСЕЧЕН ХОРОСКОП ЗА ЈУЛИ: ЕДЕН знак ќе има МНОГУ СРЕЌА СО ПАРИТЕ

admin22

Дознајте што предвидува месечниот хороскоп за јули 2022 година за вашиот знак! Овен Јули ќе биде поволен период за одење на одмор, нови авантури и стекнување нови искуства. Подобро е да се откажете од непотребните трошоци овој месец, бидејќи постои голема веројатност за бескорисни набавки, што го зголемува ризикот од […]

ЛАДИ ПОДОБРО ОД КЛИМАТА – НАПРАВЕТЕ ГО ОВА ПРЕД СПИЕЊЕ: Никогаш повеќе нема да ви биде жешко во вашиот стан

admin22

ЛАДИ ПОДОБРО ОД КЛИМАТА – НАПРАВЕТЕ ГО ОВА СЕКОЈА НОЌ ПРЕД СПИЕЊЕ: Никогаш повеќе нема да ви биде жешко во вашиот стан Во последниве години, клима уредите станаа секојдневна работа во повеќето домаќинства, па многумина заборавија дека е можно да се преживее топлината без нив. Летото се уште официјално не […]

За сите кои сакаат да одат на печалба – Во оваа европска земја минималната дневница е 21 евро за работен час

admin22

Добивањето дозвола за работа во Швајцарија зависи од многу фактори, вклучувајќи го Вашето државјанство, Вашите вештини, како и кадрите кои се потребни во оваа држава. Швајцарија има двоен систем за регулирање на вработувањето странци – првиот се однесува на граѓаните од Европската Унија и ЕФТА, на кои генерално им е […]

Ламбе се држи добро, смирен е, вели таткото на Ламбе Алабаковски

admin22

Македонската јавност го запозна Ламбе Алабаковски пред 17 години преку музичкото шоу на продукцијата М2 продукција „Плеј – потрага по ѕвезди 2004“. За многу кратко време младото момче родум од село Љубојно стана миленик на македонската публика. Неговиот прв хит „Спаси ме“, компониран од страна на познатиот македонски композитор Дарко […]

Максим Димитриевски: „Шегата“ на Рама е неприфатлива, должен е извинување кон цела македонска јавност!

admin22

Албанскиот премиер Еди Рама вчера на самитот на Југоисточна Европа во Солун, со недипломатска шега, додека грчкиот премиер мицотакис како домаќин на Шолц му ги претставуваше албанскиот и македонскиот премиер, Рама се вклучи во разговорот со неодмерена изјава посочувајки дека Ковачевски бил премиер на како што тој сакал да се […]

НИКOЈ КАКО НИВ – ДО 20 јуни стигаат пари кај овие хороскопски знаци!

admin22

Марс, кој симболизира пробив и решителност, дефинитивно ќе влијае на подвлекувањето на линијата на ова поле од 10 до 20 јуни. Марс, кој симболизира пробив и решителност, дефинитивно ќе влијае на подвлекувањето на линијата на ова поле во периодот од 10 до 20 јуни. Многумина ќе се одлучат за сериозна […]