Девојче (2) исчезнало од куќата, по два дена ја пронашол полицаец: „Ме прегрна и не сакаше да ме пушти“

admin22

Двeгoдишнo дeвojчe иcчeзнaлo oд ceмejнaтa ĸyќa и ce изгyбилo. Πo двa дeнa, пoлицaeцoт ja пpoнaшoл, a тaa нe caĸaлa дa гo пyшти oд paцeтe. Hиĸoj нe caĸa дa се изгуби caм вo шyмaтa, cpeдe нoќ. Зaмиcлeтe дeĸa cтe зaглaвeни нoќe вo шyмaтa. Heмa ниĸoj близy вac, cлyшaтe caмo чyдни звyци. […]

Еве колку чинат 30 квадратни метри во Грција на Халкидики

admin22

И оваа година интересот за недвижнини на море не опаѓа. Како што земјите се опоравуваат од пандемијата и полека ги отвораат своите граници, погледите на јавноста се повеќе се насочени кон странските пазари на недвижнини, конкретно Грција, Хрватска, Црна Гора и Турција. Најголем фокус е ставен на малите апартмани и […]

Хуманитарецот Бате Аце од Штип: Рмбавме 24 саата, им направивме куќа, за на крај свекорот да ја напуде снаата со трите деца

admin

Александар Горгиевски од Штип, или популарниот Бате Аце е познат хуманитарец, кој организира акции за помош на луѓе кои се соочиле со губење на својот дом од разни причини. Но Бате Аце, пред неколку дена информира за несекојдневен настан, на луѓе на ко им помогнал. Еве што се случило: „На […]

Денис Космонаутко: Нема да бидам дел од имунизацијата, имам вишок орган во мене – морам на принуден одмор

admin

Денис Јанкуловски, алијас Денис Космонаутко, стана препознатлив лик во оваа пандемиска криза. Тој беше дел од тимовите кои земаа брисеви од домовите на граѓаните, а подоцна и дел од тимовите за имунизација во салата Борис Трајковски. Популарниот Космонаутко со месеци ги анимираше своите следбеници на социјалните мрежи, пеејќи секое утро […]

Грчки агенции им откажале аранжмани на туристи во последен момент пред тргнување – србите не добиле никакво образложение

admin

Минатото лето беше едно од најлошите за туристичките работници, но и за граѓаните кои сакаа да се релаксираат на годишен одмор, од добро разбирливи причини, поради пандемискиот вирус. Ова лето, ситуацијата е смирена и луѓето почнаа да ги планираат своите одмори. Омилена дестинација, се разбира е Грција. Но сепак, се […]

АПЛАУЗ ТУКА: Србин го напиша најјакиот коментар за нашите фудбалери – еве што кажа за Пандев (ФОТО)

admin

Нашата фудбалска репрезентација ги загуби првите два натпревари со Австрија и Украина, но не разочара. Зошто сме на ова Европско првенство, нашите фудбалери покажаа на утакмицата со Австрија, кога речиси до самиот финиш имаа активен резултат и особено во второто полувреме со Украина, кога играта беше во нивните нозе. Сепак, […]

Tања Савиќ за малку ќе го разведеше овој познат пејач – Беше лудо вљубена во него

admin22

Пејачката Тања Савиќ се бореше една година да ги врати синовите Душан и Максим, кои нејзиниот поранешен сопруг Душан Јованчевиќ ги однесе во Австралија без нејзино одобрение. Тања ги ангажираше најдобрите адвокати од Србија, но и од Австралија, каде поднесе туж ба против Душан, објави српска „Република“ минатата година. Целата […]

Од утре ви се менува животот: Овие три хороскопски знаци ги очекува нешто посебно!

admin22

Следната голема ѕвездена промена пристигнува на 20 јуни, кога Сонцето влегува во знакот на рак и, одеднаш, енергетскиот бран се менува целосно. Уморни од таквата активност во сезоната Близнаци и затемнувањето, ќе бидеме многу благодарни за оваа многу поблага промена на темпото. Тоа е исто така официјален почеток на летото […]

Лејла Рамковска може што сака да направи со своето тело (ФОТО)

admin

Многу фитнес, зумба, пилатес и јога инструктори своите часови ги држат онлајн, а таков е случајот и со Лејла Рамковска. Таа е ќерка на Велија Рамковска, сопственикот на некогашната А1 телевизија и на други медиуми, како и поранешна сопруга на Сефер Цановски, синот на Фиат Цановски. Лејла е мајка на […]

Направив глупост и cпиeв со свекорот: Сега секој ден ми прави две работи, но морам да молчам!

admin22

Бизарен љубовен триаголник се зака-нува да го уни-шти нејзиниот брак. – Мојот сопруг се вика Бен, а неговата мајка поч-ина од рак пред неколку месеци. Таа имаше само 52 години. Целото семејство се расп-адна од тага, но никој како таткото на Бен, Фил – објаснува таа и продолжува: – Фил […]