Душко Тошиќ конечно ја покажа Ања! Девојката е преслатка, сестрите Атина и Ника веднаш ја прифатија (ФОТО)

admin22

Пејачката Јелена Карлеуша и фудбалерот Душко Тошиќ се разведуваат по 14 години брак. Карлеуша се огласи на својот инстаграм – профил со официјална изјава која ви ја пренесуваме во целост. „Јас и Душко се договоривме да го прекинеме нашиот брак со заедничка согласност по 14 години. За жал, Душко повеќе […]

ОВА СЕ ПОСЛЕДНИТЕ ЗБОРОВИ НА БАБА ВАНЃА: Следеше ОГРОМЕН ШОК кога ЈА СПОМЕНА МАКЕДОНИЈА!

admin22

Баба Ванѓа или Вангелија Димитрова, моминско презиме Пандева, е родена во 1911 година во Струмица, Македонија. Баба Ванѓа или Вангелија Димитрова, роденото Пандева, е родена во 1911 година во Струмица, Македонија. Луѓето од целиот Балкан, Европа и многу делови од светот доаѓаа кај Баба Ванѓа за предвидувања. Ја посетиле најмоќните […]

Тамара Глоба: Овие ТРИ знаци од Зодијакот наскоро добиваат ОГРОМНА СУМА ПАРИ !

admin22

Тамара Глоба заедно со својот сопруг е една од најпочитуваните астролози на денешницата. Овој пат открива што не чека до крајот на летото Тамара Глоба направи астролошка прогноза за август 2022 година за сите хороскопски знаци. Астрологот ветува многу промени за повеќето знаци. Ѕвездите советуваат помалку да се фокусирате на […]

Цела естрада во ШОК – СТРАШНАТА трагедијата ја ПРИМИЈА со големо НЕВЕРУВАЊЕ!

admin22

Владата на Црна Гора ќе прогласи тридневна жалост, откако синоќа во Цетиње заг инаа 11 луѓе, а уште шест се повредени при напад на 34-годишен маж. Црногорскиот премиер Дритан Абазовиќ преку Телеграм објави дека во населбата Медовина загинале 11 лица, а меѓу нив имало и деца. „Се случи трагедија каква […]

Изненадувачки потег на Д-р Жан Митрев – Ова никој не го очекуваше!

admin22

Поради опасност од бегство на д-р Жан Митрев му е одземен пасошот. По барање на обвинителството судот ја прифати мерката за да се обезбеди неговото присуство во текот на истрагата која се води за него. Жан Митрев беше на распит во обвинителството, по што надлежниот јавен обвинител Гаврил Бубевски нареди […]

Горчливата вистина за вториот син: Боба Живојиновиќ прв пат искрено проговори за Стефан и објасни каде е и зошто не контактира со никого!

admin22

Покрај тенисот, кој го прослави, синовите на Боба Живојиновиќ се најголемиот успех на поранешниот тенисер, кој на шега сака да се претставува исклучиво како сопруг на Лепа Брена. Слободан Боба Живојиновиќ (57) беше еден од најдобрите тенисери од поранешна Југославија. Живописен лик, неизмерно забавен на теренот и надвор од него, […]

Септември ќе биде месец на пари и остварување на желби за овие хороскопски знаци!

admin22

Дознајте што предвидува месечниот хороскоп за вашиот знак за септември 2022 година! Месечен хороскоп за септември 2022 година! Овен Во септември, Овенот ќе може да покаже извонредна упорност и да го постигне она што изгледаше невозможно. Точно, на патот кон успехот понекогаш ќе биде тешко да се најде заеднички јазик […]

НЕДЕЛАВА ШТО ДОАЃА E МНОГУ ВАЖНА ЗА ОВИЕ ДВА ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ: Еве зошто!

admin22

Прочитајте што ви носи неделниот хороскоп до 21 август. ОВЕН Здравствени проблеми Ќе се придржувате до најновите случувања и почесто слушајќи го вашиот разум, без да губите време и изговори, ќе се фатите за работа. Претстојниот неделен период ќе биде тежок за Овенот во однос на здравствената стабилност. Недостигот на […]

НЕОЧЕКУВАН ПРЕСВРТ СО ХОРОРОТ НА ЦЕТИЊЕ: Вук пукаше цел час, испука над 100 куршуми!

admin3

– Во Црна Гора е тридневна жалост поради мас акрот во Цетиње каде вчера беа уби ени 11 лица, меѓу кои и напаѓачот. Согласно одлуката која црногорската влада ја донесе синоќа, денови на жалост се сабота, недела и понеделник, 13, 14 и 15 август. По повод тридневната жалост знамињата ќе […]

НАЈЛОШИТЕ ЖЕНИ СПОРЕД ЗОДИЈАКОТ: Со нив заедничкиот живот е пекол – Паметни се, но размислете двапати пред да потпишете во матично!

admin22

Според астролозите, хороскопот одредува низа карактеристики, меѓу кои и какви сопружници сме. Некои жени се родени за брак, а некои бегаат од бурмата како Џулија Робертс во „Младост во бегство“. Иако некако решаваат да ветат вечна љубов, на нивните партнери нема да им биде лесно. Астролозите откриваат кои сопруги се […]