Важеше за еден од најдобрите пејачи, а денес е доктор по природна медицина – еве како сега изгледа Зоран Ванев

admin22

Своевремено еден од доста популарните фолк пејачи кај нас, но и во соседството, штипјанецот Зоран Ванев, веќе неколку години наназад е еден од најбараните доктори за природна медицина во Швајцарија. Неговата клиника во Цирих станала место кое што го посетуваат луѓе од целиот свет, и тој вели дека воопшто не […]

Ја освои Цеца од прва: Луѓето веќе пишуваат дека ТАА Е НОВАТА ПОБЕДНИЧКА на Ѕвездите на Гранд! Еве како го маѓепса жирито оваа сабота

admin22

Неодамна започнаа снимањата на новата сезона на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. Оваа година во музичкото шоу ќе има промени, како промена во жирито, така и промена во правилата. Имено, Јелена Карлеуша ги напушти „Ѕвездите на Гранд“, а на нејзино место дојде фолк ѕвездата Цеца Ражнатовиќ. Покрај тоа, во […]

Познатата Гранд Ѕвезда заврши во болница поради последици од короната!

admin22

Рада Манојловиќ неодамна имаше коронавирус, и таа јавно го потврди тоа. Пејачката Рада Манојловиќ, како и нејзиното момче Харис Берковиќ, и нејзината сестра Маја на почетокот на септември биле во карантин бидејќи биле заразени со корона. Меѓутоа, пејачката како што истакна не поминала лесно и со лесни симптоми. „Сега се […]

НЕМА ШАНСА ДА ГИ НАДМУДРИТЕ, ТИЕ СЕ ЕКСТРЕМНО ИНТЕЛИГЕНТНИ: 6 -те најпаметни знаци на Зодијакот, се снаоѓаат во секоја ситуација!

admin3

Погледнете во кои хороскопски знаци се раѓаат најпаметните луѓе! Иако постојат експертски тестови за одредување интелигенција, колку се паметни луѓето, не мора да има никаква врска исклучиво со тоа – некој е креативен гениј, па да речеме дека може да дојде до решение за кое другите никогаш не би помислиле. […]

ПЕTOK Е МНОГУ ВАЖЕН ДЕН ЗА ОВИЕ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ: Еве зошто!

admin22

Петок ќе биде уште еден динамичен ден од седмицата. Важен во делата ќе е за Биковите, Вагата и Девицата. Бик Задржете го својот изглед и внатрешна рамнотежа. Веројатно ќе треба да замените некого или да ракувате со туѓи функции. Ќе се справувате со тешкотиите “во чекор”. Во секој случај ќе […]

КОНЕЧНО, ЈЕЛЕНА ПРОКОМЕНТИРА ЗА НОВИТЕ ЅВЕЗДИ НА ГРАНД: Цеца го зазеде нејзиното место, а еве што им кажа КАРЛЕУША

admin3

Новата сезона на натпреварот Звездите на Гранд во голема мера е во тек, а Светлана Цеца Ражнатовиќ официјално го зазеде своето место во жирито во кое ја замени Јелена Карлеуша. Кога ја објаснуваше веста за напуштање на ова шоу, Јелена ја објасни својата одлука, а сега, пред да настапи во […]

Погледнете каква убавица е СОПРУГАТА на Мили, директорот на „Гранд продукција“ ФОТО

admin22

Александар Милиќ – Мили е композитор и музички продуцент, кој цела сезона е во жирито на популарното шоу „Ѕвездите на Гранд“ и заедно со останатите добро познати членови на жирито одлучуваат за судбината на младите пејачи. Мили зборуваше за за неговиот однос со Саша Поповиќ, кој, како што вели, е […]

САША Поповиќ не можеше да поверува! Цеца збесна – Не очекуваше вакви навреди во шоуто Ѕвездите на Гранд ВИДЕО

admin22

Цеца Ражнатовиќ е нов член на жирито на Ѕвездите на Гранд, додека Јелена Карлеуша повеќе нема да биде дел од споменатото натпреварување. Цеца Ражнатовиќ е новиот член на жирито во „Ѕвездите на Гранд“ наместо Јелена Карлеуша. Како што пишува курир.рс Цеца ќе добие хонорар од 200 000 евра за учеството […]

Aктерот Сашко Коцев соопшти убава вест – честитки пристигнуваат од сите страни

admin22

Македонскиот актер Сашко Коцев и неговата сопруга Смиљана слават 9-годишнина од брак. Убавата вест ја сподели актерот на социјалните мрежи. Актерот и шармантната докторка се венчаа во 2012 година во Куршумли Ан, а во 2017 година се реализираа и во улогата на родители. Тие ја добија ќеркичката Јоана. Инаку, Коцев […]

Босанац ги изненади сите во студиото: Со овие зборови ја навреди Цеца, но и таа не му остана должна!

admin22

Музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“ со новиот член на жирито Цеца Ражњатовиќ, почнува да биде се интересно од недела во недела. Речиси сите чекаат да видат како новата членка на жирито, Светлана Цеца Ражнатовиќ ќе се справи со веќе добро координираната екипа, додека други со нетрпение чекаат да ја дознаат […]