Избрани 16 финалисти за вечерашното финале во Ѕвездите на ГРАНД – Овие два натпреварувачи се од Македонија и големи фаворити за победа!

admin22

За време на десетмесечната пејачка борба и напорната работа со менторите, многу кандидати ја подигнаа рампата во „Ѕвездите на Гранд“, покажаа неверојатни вештини, но само најдобрите успеаја да се пласираат во големото финале. Ако нијансите решија да влезат во финишот на натпреварот, некои имаа среќа лесно да го победат стручното […]

Eве колку ќе ве чини инвестицијата во фотоволтаици за производство на електрична енергија!

admin22

Граѓаните од 1 јули годинава ќе може да поставуваат фотоволтаици за производство на електрична енергија на своите покриви со инсталирана моќ до шест киловат часови. Во екот на енергетската криза и енормниот раст на цените на струјата, се отвара патот за поголемо искористување насончевата енергија во Северна Македонија. Од 1 […]

Самохран татко не можел да ја плати храната во продавница, а потоа зад него се огласи една жена и тој се стаписа од нејзината постапка

admin22

Хероината на оваа приказна е Сара Флеминг. Пред неколку месеци Сара беше во продавница за да купи неколку намирници за викендот. Потоа застана во редот за касата и талкаше со мислите додека нејзиното внимание не го привлече семејството пред неа. Во редoт се уште чекаа татко, момче и девојче. Сите […]

Викендов ќе биде многу важен за овие знаци од Зодијакот!

admin22

Дознајте што носи хороскопот за викендот од 24 до 26 јуни 2022 година за вашиот знак! Овен Месечината во знакот Бик ве наведува да ги испитате вашите финансии и принципи во кои верувате, но во исто време ве поттикнува да се проширите и да истражувате нови насоки и можности. Месечината […]

Дoаѓаат мнoгу убaви дeнови за овие три знаци од Зодијакот!

admin22

Одлично им оди во романтичната сфера, семејниот живот, работата. Сепак, ова не е само нивна заслуга. Секоја година ѕвездите и планетите се спојуваат на посебен начин и на некои им носат успех, а на други им создаваат комплицирани ситуации во различни сфери на животот. Значи, еве кои знаци од Зодијакот […]

РОДЕНИ КСМЕТЛИИ – Овие 4 знаци од Зодијакот имаат најмногу СРЕЌА со парите!

admin22

Четирите знаци на Зодијакот не мора да се грижат за финансиската состојба – за нив парите се лепат секогаш што и да прават! Парите можеби не се најважната работа на светот, но ви се потребни за да живеете. Тој е извор и на бројни грижи за многумина, но ако му […]

Eве на кои работници не им следува К-15 во 2022 година!

admin22

Регресот за годишен одмор е право воспоставено по пат на дијалог помеѓу претставниците на работниците, во конкретниот случај Сојузот на синдикатите на Македонија, и од претставниците на работодавачите – ОРМ, и со оглед на тоа што се работи за право уредено спогодбено, со потпишување на колективен договор, очекувано е работодавачите […]

КОЈ БИ РЕКОЛ? НАЈМАЛИОТ АПАРАТ ВО КУЌАТА ВИ ТРОШИ НАЈМНОГУ СТРУЈА! Исклучете го преку ноќ и сметката ќе се преполови

admin22

Постојано се трудите да перете на евтина струја? Бојлер вклучувате само навечер? Бадијала штедите на овие апарати најголемите потрошувачи се наоѓаат во кујната! Фрижидерот и шпоретот. Фрижидерот троши многу затоа што мора да работи нонстоп, а шпоретот затоа што за еден час повлекува најмногу електрична енергија. Податоците од Енергетската математика, […]

ЕВЕ КАКО СИ ГО ВРАТИВ СОПРУГОТ ОД ЉУБОВНИЦАТА: Љубовта на мојот живот не можев да ја дадам на друга!

admin22

Решив да се борам за нашиот брак Се венчавме кога завршивме факултет. Односно, бевме уште многу млади и неискусни, но многу се сакавме. За жал, по раѓањето на децата и многу проблеми, нашата љубов почна да згаснува… Практично не комунициравме, не обрнувавме внимание еден на друг. Сето тоа доведе до […]

До крајот на годината кај овие знаци од Зодијакот пристигаат парички – Ќе им крцка новчаничето!

admin22

Дознајте што ве чека од јули до декември 2022 година! Хороскопот за вториот дел од 2022 година е тука! ОВЕН ЉУБОВ: Во овој период од ден на ден ќе станувате посмирени, посреќни, поотворени кон светот околу вас. Со таквиот пристап ќе си отворите многу љубовни врати. Вашиот приватен живот ќе […]