ЌЕ ОСТАНЕТЕ ШОКИРАНИ ОД ИСПОВЕСТА НА ОВА ЖЕНА: Еве зошто не сакам да се грижам за болната мајка!

admin22

Приказната на оваа жена е неверојатна „Пораснав во големо семејство. Имам двајца постари браќа и две сестри, последна сум родена, а и не ме планирале. Може да се каже дека сум им ги уништила сите планови. Моите родители не криеја од мене дека не сакале да ме родат, но веќе […]

НАЈЛОШИТЕ СВЕКРВИ СЕ РОДЕНИ ВО ОВИЕ 3 ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ: Ќе ви го направат животот пеколен ако им згрешите!

admin22

Ако и замерите, ќе зажалите порано отколку што мислите Астролозите тврдат дека ако вашата свекрва е родена во еден од овие три знаци, тешко ви е. Покрај нив, нема да ви биде тежок ниту пеколот. Ќе направат се за да ви го загорчат животот и ќе ви ја от сечат […]

Неговата последна желба беше да го закопаат со сите пари, а еве како сопругата му ја исполни желбата!

admin22

Некогаш живеел човек кој работел цел живот и штедел пари. Му немаше рамен во скржавоста. Ги сакал парите повеќе од се на светот, а пред да умре и рекол на сопругата: „Кога ќе умрам, сакам да ги ставиш сите мои пари во кутија со мене. Сакам да ги однесам во […]

Доаѓаат многу проблематични денови за овие три знаци од Зодијакот!

admin22

Меркур на 14 јуни влезе во Близнаците, што значи дека следува пауза од ретроградниот период, но и многу повеќе. Откако влегол во Близнаци, тоа значи дека ќе бидеме особено комуникативни, љубопитни и социјални Ќе бидеме малку повеќе наклонети кон уживање во стекнувањето површни знаења за многу теми, а особено ќе […]

33 ГОДИНИ БЕВ ГРИЖЛИВА МАЈКА И СОВРШЕНА СОПРУГА: Еве како на крајот ми се врати се!

admin22

Живее сама, има добри односи со децата и тоа и е доволно Како може човек да се ожени сам? Осамени и опкружени со луѓе? како бракот долг 33 години се сведува на консензуален развод? Го споделуваме искуството на жена која го доживеала токму тоа… Отсекогаш сум била добра, грижлива мајка, […]

ОВИЕ 3 ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ ЌЕ БЛЕСКААТ И ЌЕ СЕ ЗБОГАТАТ ДО КРАЈОТ НА ГОДИНАТА

admin22

Овие три знаци ќе имаат најмногу среќа во следните шест месеци, а дефинитивно не би им наштетило да ја уплатат лото бидејќи, како што велат ѕвездите, имаат голема среќа. Лавот е еден од најдоминантните знаци во зодијакот, а на крајот на годината среќата ќе доминира во неговиот живот. Лавовите нема […]

НА ПРВАТА БРАЧНА НОЌ СТАНА МУ РЕЧЕ ДЕКА ГО САКА ПЕТАР: Тогаш МИЛОВАН направи нешто што се прераскажува до ден денес!

admin22

Ви ја пренесуваме приказната за вистински витез, човек кој беше обичен во се, а се одликуваше само со храброст Познатиот писател и српски поет Недељко Попадиќ забележа приказна за честа, чесноста и витештвото. Навикнати сме на зборовите „Витез“ со реплики напишани за храброста и херојството, но Милован, како што го […]

ОВА Е МНОГУ ПОЛОШО ОД ПРАЗНИТЕ пликови: Младенците уживаа во свадбата се до вечерта кога ги отворија подароците….

admin22

Ако мислевте дека нема полош „подарок“ од празен свадбен плик, сте се излажале. Иако велат дека подарокот не се гледа во заби, има луѓе на кои им е од големо значење. Верувале или не, подарокот често може да биде предмет на дискусии и конфликти, особено на свадбените веселби кога се […]

КУЛТУРНО ЈА ПРАШАВ СНААТА ШТО ДА МУ КУПАМ НА ВНУКОТ ЗА РОДЕНДЕН: Нејзините зборови ме извадија од такт!

admin22

Нејзините зборови навистина ме изнервираа Овој март внук ми наполни пет години. Не знаев што да му купам на детето, па ѓаволот не ми даде мир, па ја прашав снаа ми што да му купам на детето? „Дај му пари“, рече мојата снаа. Бев малку нервозна поради нејзините зборови бидејќи […]

ОВА БЕБЕ БЕШЕ ОСТАВЕНО ВО КУТИЈА НА ЖЕЛЕЗНИЧКА СТАНИЦА, а денес многумина плачат кога гледаат што таа прави!

admin22

Ова едномесечно бебе го оставиле во кутија на железничката станица нејзините родители од Кина, а денес многумина плачат кога ќе видат што тоа прави. Девет години откако беше посвоена, во 2012 година, Мекензи доживеа неверојатен момент, кој позитивно ја шокираше и неа, но и нејзините родители. Таа година ја испеа […]