ДИК: Во првиот круг избрани се 30 градоначалници!

admin22

Согласно обработените 100 отсто од податоци од Државната изборна комисија (ДИК) на вчерашните Локални избори во првиот круг избрани се 31 градоначалник од кои за еден не е исполнет цензусот за излезеност. Се уште не се обработени 100 отсто од гласовите за општините Аеродром, Ѓорче Петров, Карпош, Кисела Вода, Ресен […]

Астролозите открија: Најуспешна 2022 година ќе имаат овие 4 хороскопски знаци!

admin22

Овен Овните очекуваат пријатни изненадувања во текот на целата година. Од јануари до март, тие ќе треба да го преиспитаат начинот на живеење и да постават приоритети. Следната година им носи големи материјални придобивки. Љубовта дефинитивно ќе биде на вашата територија во новата година. Претстојат страсни флертувања за сободните, а […]

Од понеделник многу среќа само за овие хороскопски знаци

admin22

Близнаци Доста важна недела за деловни потези во кои сте во состјба да ја изненадите вашата оклолина. На момент особено топли и друштвени на момент агресивни и борбени ќе бидете способни да превземете иницијатива и со нагли потези да ја промените ситуацијата. Помошта на моќните пријатели ќе ја зацврсти вашата […]

Пред синот на Брена, Александра Пријовиќ беше заљубена во овој познат пејач! (ФОТО)

admin22

Младата пејачка Александра Пријовиќ и нејзиниот сопруг Филип Живојиновиќ го привлекуваат вниманието на јавноста уште од моментот кога влегоа во емотивен однос. Во бракот тие го добија синот Александар, на кој пејачката е премногу посветена, а како се согласува со сопругот и дали и забранува да се облекува провокативно, таа […]

До крајот на годината овој хороскопски знак ќе го каже судбоносното ДА!

admin22

Некои Ракови ќе се заљубат како никогаш досега, па дури и тоа може да биде тајна љубов. Сепак, нека размислат дали е за нив и нека не живеат во облаци. За Шкорпиите, затемнување на Месечината 19.11. ја интензивира тенденцијата набрзина да влезе во врска со личност која не е најдобра […]

БИДЕТЕ ВНИМАТЕЛНИ: По 18 oктомври бура во животот на овие хороскопски знаци

admin22

Порано или подоцна ќе треба да платите за сe. Ова не се празни зборови. Одмаздата за гревовите и грешките може да дојде во овој живот. Но, следните четири знаци на зодијакот треба да бидат подготвени после 18 октомври на се. Најтешко ќе им биде на Јарците, чија планета -заштитник е […]

До крајот на октомври ќе им се сврти животот наопаку на три хороскопски знаци

admin3

Овие три хороскопски знаци ќе имаат најмалку среќа во љубовта во октомври! Месечниот хороскоп открива што не чека на сите полиња во животот, но подеталниот љубовен хороскоп ни покажува кога треба да внимаваме на турбуленции во романтичниот живот, или кога можеме да очекуваме нова љубов да влезе во нашите животи. […]

НАЈТОЧНИОТ ХОРОСКОП НА СВЕТОТ Астролозите ни откриваат што не очекува во 2022 година според античкиот словенски календар

admin22

Бикот со златни рогови владее со целата 2022 година, па затоа мора да се ослободите од мислите што ја негираат среќата Пред нас е 2022 година, период во кој владеат три двојки, преку 2-2-2, што укажува на рамнотежа и стабилност. Астролозите велат дека 2022 година може да биде полна со […]

Таа е 20 години помлада од водителот: ЕВЕ како изгледа СОПРУГАТА на глумецот Драган Маринковиќ Маца

admin22

Јована е негова втора сопруга, и вели дека многу ја сака Неговата сопруга две децении помладата Јована е фризерка по професија, и таа успеа да го натера комичарот повторно да застане пред матичар за само неколку месеци, иако по разводот од неговата последна сопруга, тој вети дека никогаш повеќе нема […]

Конечно и една убава вест за сите Македонци со бугарски пасоши!

admin22

Добро познато е дека голем дел Македонци поседуваат бугарски пасош, а голем дел е и на оние кои го очекуваат и е во процедура. Бугарските пасоши секогаш се актуелна тема и нешто што буди интерес. За Европската Комисија издавањето бугарски пасоши за Македонци е внатрешна работа во која таа не […]