ПОЛН ПОГОДОК: 4 зодијаци кои ќе се верат за време на празниците

admin22

Убаво е да имате некој покрај вас што ќе ви помогне да ја победите ладната зима, па оттука произлегуваат и љубовните врски за време на празничната сезона. Но, за некои хороскопски знаци празничната сезона има потенцијал да ја направи врската многу посериозна. Всушност, постојат фактори што можат да ве натераат […]

Дневен хороскоп: Ракот шармантен во љубовта, Овенот во нeстабилна финансиска положба

admin22

Овен (21.03 – 20.04) Финансиите не ви се претерано стабилни но планирате да се потрудите да ја поправите состојбата. Во љубовта можно е вашата љубомора да дојде до израз и тоа да започне сериозно да му пречи на партнерот. Бик (21.04 – 21.05) Можете да се надевате на тоа дека […]

ВИДЕО: Градоначалникот Наумоски ја демантира Баба Перса која денес ги критикуваше со премиерот

admin22

Откако жителка на Волково денеска ги критикуваше премиерот Зоран Заев и градоначалникот на Ѓорче Петров, Александар Наумоски, додека шетаа низ населбата, дека ништо не направиле во Горно мало и дека газат по кал, градоначалникот ја демантира. Тој, по посетата на Волково со премиерот, ја посети улицата на која живее жената […]

(ВИДЕО) Заев нападнат од жени во Волково: Ништо не сработел, баба Перса е во право

admin3

Револтирани жители на скопското село Волково попладнево го пречекаа премиерот Заев кој дојде да направи увид во градежните активности на спортската сала при ООУ „Јоаким Крчовски’’ во Волково. Како што може да се види во видео материјалот, жителите ги изнесоа своите забелешки директно пред камерите и новинарските екипи. Група граѓани […]

Шилегов не се откажува, упорен Божиќ да славиме заедно со другите заедници

admin3

– Во Гристијанството не се слават датумите, туку Бог.  Тогаш ирелевантен е датумот. Она што јас лично го размислувам е дека тој тип на големи празници треба да го славиме сите заедно. Во што верувате вие – Во датумот, или во Господ? Тоа е прашањето што секој треба да си […]

ЌЕ ИМА ЛИ УШТЕ ЕДНА СВАДБА НА ГОДИНАТА: Сестрата на Богдана во врска со синот на Брена

admin22

Сестрите на Богдана Ражнатовиќ и после свадбата се во фокусот на јавноста, особено Бојана, за која се зборува дека е во врска со синот на Лепа Брена, Стефан. Бојана и Наташа очигледно ја искористија популарноста на нивната сестра за и самите да го свртат вниманието кон себе. Веќе извесно време […]

Сметките за вода повисоки за 20 отсто: Давачка плус од месец ноември

admin22

Град Скопје воведе нова давачка – надомест за одржување на јавното градско зеленило, но она што ги иритира граѓаните е што ваквиот надомест е воведен без никаква најава ниту јавно известување. Надоместот за оваа давачка е во висина од речиси 20% од износот за снабдување со вода и одведување урбани […]

Се започнува од ова место: Никогаш немало поголеми неверства во бракот и врските како сега!

admin22

Не велиме дека во минатото немало неверства, напрптив, но фактот што денес е многу полесно за луѓето да стапат во директен контакт едни со други, е всушност главната причина зошто има толку многу изневерени партнери во љубовните врски. Се започнува на социјалните мрежи, бидејќи може да контактирате со кого сакате […]

(ВИДЕО) КАРЛЕУША ПОВТОРНО ВО АКЦИЈА: Нова се*си снимка кружи низ интернет

admin22

Јелена Карлеуша сите ја знаат во многу изданија и пози, но сега ги изненади следбениците повеќе од било кога. View this post on Instagram Golden Barbie ✨✨✨ A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on Dec 1, 2019 at 5:59am PST Јелена се стегнала во златен комбинезон, кој совршено ги […]

Пророштво на Баба Ванѓа за 2020 година: Не ни се пишува арно

admin22

Познатата македонска слепа претскажувачка родум од Струмица, Вангелија Димитрова Гуштерова, попозната како баба Ванѓа починала во 1996-та година, а тоа што го предвидела за животот нè тера малку да размислиме. Позната и како „Балканскиот Нострадамус“ наводно ги предвидела цунамито во источна Азија во 2004-та година, нападите на 11-ти септември 2001-та […]