КАКВО ДЕТЕ НОСИ: Марија Шерифовиќ наскоро ќе стане мајка

admin22

Пејачката Марија Шерифовиќ следната година ќе стане мајка, тврди нумерологот и визионер Владо Кечина, пишува „Србија денес“. Марија ќе добие син, а бебето во семејството Шерифовиќ ќе пристигне благодарение на вештачко оплодување, но како што тврди нумерологот, на овој метод нема да подлежи Марија , туку нејзината партнерка. -Марија наскоро […]

Дара Бубамара во критична состојба: Докторите едвај ја вратиле во живот

admin22

Дара Бубамара претходната недела помина низ пекол. На пејачката и се слошило и некое време морала да одмара во кревет, пишува курир.рс Докторите строго и наредиле да одмара, а пејачката не ги почитувала овие наредби. „Дара многу работи, а со месеци е на некои диети со кои и се намали […]

Иако е незаконски, го лекувам синот со марихуана, нека ме уапсат, тој само да е здрав

admin3

Давор е татко на детето кое од раѓање боледува од целебрална парализа, поради што цела десна страна му е парализирана. Обидувајќи се да му помогне на својот син, Давор по низата терапии кои давале лоши резултати, се одлучил да направи нешто незаконско, но како што тврди, ефикасно против болеста на […]

Утре се празнува СВ. АРХАНГЕЛ МИХАИЛ а ова е неговата чудотворна тревка која нема што не лекува

admin3

Интересната билка Анѓелика (Angelica archangelica), во народната медицина се користи долго време. Поради својот ароматичен вкус, одамна е позната како храна, зачин, но и лек. Во градините на средновековните калуѓери, се одгледувала како една од главните лековити билки, а пред се како средство против чума. Според легендата, благородноста во лечењето […]

ВАША ГОДИНА – Овие три хороскопски знаци во 2020 ќе бидат најсреќни

admin22

Сите оние кои се родени во знакот на Вага, Шкорпија, Овен, Бик и Близнаци ќе имаат посебно наклонета среќа во 2020 година. На овие знаци се ќе им оди од рака, а следната година ќе избегнат посериозни проблеми на сите полиња. Оваа година не им беше многу лесна, но сега […]

Милошоски: Подобро Катица дома, отколку Заев во Аргентина

admin22

Пратеникот Антонио Милошоски на својот Фејсбук профил напиша дека вчерашната, според него, нарачана судска одлука за пуштање на бившата шефица на СЈО Катица Јанева во домашен притвор, за него покажало демант на манипулациите на премиерот Заев и неговата вмешаност во случајот „Рекет“. „ПОДОБРО КАТИЦА ДОМА, ОТКОЛКУ ЗАЕВ ВО АРГЕНТИНА За […]

СМС пораката на Русковска до судиите: Од гаќи ќе ве истресам! Заради судии како Вас, никогаш нема во ЕУ да влеземе

admin22

По заканата на обвинителката Вилма Русковска дека ќе поведе финансиска истрага за судиите од Апелација кои одлучија Катица Јанева да оди во домашен притвор, со реакција се јави Апелациониот суд. Реакцијата ја пренесуваме во целост: Ве известуваме дека на 19.11.2019 година во вечерните часови, од страна на јавниот обвинител за […]

5G АПОКАЛИПСА: Документарен филм – Како 5G технологијата стана напредно оружје за уништување на човештвото

admin22

Ако ги пребарувате тековните наслови на главните медиуми во САД и низ целиот свет, ќе помислите дека 5G технологијата е неверојатна за следна генерација на безжична технологија која ќе го направи светот побрз, полесен и понапреден. Но, сето тоа е лага, затоа што 5G е навистина напредно тајно воено оружје […]

(ВИДЕО) Викендов Србија ќе гори: Еве кој ја прави свадбата на векот

admin22

На 24 Ноември регионот ќе го памети долго. Се подготвува свадбата на векот. Српската дива Светлана Цеца Ражнатовиќ ќе го жени синот единец. Младиот Вељко Ражнатовиќ ќе стапне на лудиот камен со убавата свршеница Богдана со која очекува бебе. Цеца догодина ќе стане баба. Недела дена пред свадбата Вељко славеше […]

(ФОТО) ПРАВОСЛАВНО ЧУДО: Проплака иконата Св.Петка! Солзи од левото око, па од крстот!

admin22

Во домот на едно српското семејство во Република Српска, семејната икона на Света Петка неодамна почна да мириса на мирисна на мирисливо уље. Необичната сцена синот прв пат ја забележал во петокот околу 6 часот попладне. Мислеа дека е вода, но кога ја допреле, увиделе дека е масло. Ѕидот под […]