ПОУЧНО ЗА СИТЕ РОДИТЕЛИ: Вака почнува упропастувањето на вашите деца

admin22

Вчера од работа ја побарав мојата постара ќерка и разговорот течеше приближно вака: „Како си, што правиш? Дали јадеше? Дали денес се умори на училиште?“ „Мамо, добив 4 по математика. Ти рече дека секоја оценка е за ученици“. „ Да, така реков. Дали си ти задоволна?“ „ Па, да.“ „Добро. […]

(ФОТО) Најстариот син на Аркан, јавно го исмеа семејството и полубратот Вељко за свадбата

admin22

Војин Ражнатовиќ, син на Жељко Ражнатовиќ – Аркан и полубрат на Вељко Ражнатовиќ, не присуствуваше на свадбата на деценијата. Војин, кој напиша книга за неговиот татко, не е во најдобри односи со своите полубраќа и сестри, па не присуствуваше на венчавката на Вељко Ражнатовиќ минатата недела, на 24 ноември. На […]

Слободни работни места во ГЕРМАНИЈА: Не ви е потребна диплома од факултет

admin22

Германија се соочува со хроничен недостиг на работна сила. Последните податоци говорат за околу 260 илјади непополнети работни места, а пред извесен од бирото за вработување информираа дека на земјата ќе и бидат потребни околу 400.000 доселеници годишно за да избегне нова рецесија. Еден германски портал за вработување ни открива […]

За овие хороскопски знаци до 20-ти Декември следува голема среќа

admin3

Овен Твојот љубовен и друштвен живот овој месец ќе процветаат. Би можел да добиеш посебни признанија, бидејќи твојата креативност ќе биде на високо ниво. Лав Изгледа дека овој месец ќе ги остварите долго посакуваните соништа. Сега е време да ризикуваш и да го направиш првиот чекор кон промените. Успешно ќе […]

Само два хороскопски знаци ќе блескаат од среќа овој викенд

admin3

Викендот во која влегуваме ќе биде исполнет со многу случки кои ќе ве натераат да размислите за смислата на животот и тоа што всушност правите со својот живот. Два од хороскопскиве знаци ќе имаат многу силен и успешен викенд: Рак Ви се случуваат убави работи. Голем број претставници на овој […]

КОНЕЧНО ДОЧЕКАВМЕ: Во Австралија почна да се учи македонскиот јазик

admin22

Имено, новата наставна програма за изучување на македонскиот јазик во училиштата во Нов Јужен Велс, вчера, свечено им беше предадена на претставниците на „Македонскиот просветно-училишен одбор на Нов Јужен Велс“, во седиштето на Националното тело за стандарди во образованието. Македонскиот јазик е еден од петте јазика, за кои беше изработена […]

Овие хороскопски знаци се прават силни како карпа, а душата им е мека како памук

admin22

Сигурно барем еднаш во животот ви се има случено да запознаете некого и на прв поглед да ви се чини дека станува збор за бесчувствителна личност, а потоа да сфатите дека погрешно сте ја процениле. Некои луѓе навистина ја кријат својата ранлива страна и тоа го прават одлично. Колку и […]

Цени се себе си, но, не се преценувај!

admin22

Во животот секој имал моменти за кои подоцна се кае! Некогаш за да стигнеме до некоја цел, свесно или не, одиме но, не знаеме дали е исправно тоа или не, дали ќе се каеме или не, сепак, се впуштаме во тоа! Некои луѓе се преценуваат себе си премногу, но, не […]

СРЕЌНА 2020: Овој хороскопски знак да се подготви за проширување на семејството многу скоро

admin22

Овен Сите Овни уште од 2011 година влегоа во период кој им носи големи промени. Тоа не значи промена на партнерот или драми во љубовниот живот, меѓутоа факт е дека кај некои Овни во 2020 година ќе има разни случувања – преселување, потомство, менување на навиките и односите. Потомстовото е […]

Нов случај во Скопје: Уште една дадилка приведена – тепала близначиња

admin22

Вчера во 12:50 часот во Полициската станица Центар Н.С. (33) од Скопје, пријавила дека нејзините деца близнаци во нејзиниот дом на улица „Загрепска“ биле физички и психички малтретирани од А.К. (55), која била ангажирана како нивна дадилка. А.К. е приведена, а за случајот е известен Јавен обвинител. По целосно документирање […]