Суреја од Истанбулската невеста страда од дислексија но цврсто се бори: Успеав да го остварам сонот!

admin3

За многу кратко време успеа да го прилече вниманието на публиката и да се искачи на тронот па да стане популарна повеќе и од познатата Хурем Султан. Актерката која ја глуми Суреја од Истанбулската невеста страда од дислексија но и покрај сите предизвици таа не се предава. Асли Енвер е […]

“Провинцијалката” Александра ги растури Скопјани и Скопјанки

admin22

Александра Трнковска е девојка која се преселила во Скопје и во својот текст раскажува за животот во главниот град. Нејзиниот текст насловен како „Јас ПРОВИНЦИЈАЛКАТА дојдов да крадам во Скопје“ беше проследен со низа критики од страна на корисниците на социјалните мрежи, кои препознаа навреди во нејзиниот ироничен текст. Скопјани […]

Добрите Луѓе Не Умираат, Тие Продолжуваат Да Живеат Во Нашите Срца!

admin22

„Верувам во Бога и единствено него можам да му се заблагодарам за дарот кој го имам, затоа што ова што го правам го сметам за мисија која Тој ја извршува преку мене. Јас сум само марионета.“ – Тоше Проески Тоше Проески со својот краток и благословен живот ја исполни својата […]

Луѓето родени во декември се луѓе кои се родени под среќна ѕвезда

admin22

Декември е еден од најстудените месеци во годината, а според многумина еден и од највеселите месеци. Луѓето родени во овој месец се делат во 4 групи: 1-8 декември Тие се отпорни на неволји. Столбови на нивниот живот се доследност и стабилност. За некои луѓе, тие делуваат многу арогантно, но всушност […]

Какво време не очекува до четврток: Доаѓа дожд и снег

admin22

Утре наутро ќе има услови за појава на магла по котлините во државата. Преку денот пак, ќе биде сончево со локална облачност и со слаб претежно југоисточен ветер, информираат од УХМР. Променливо облачно ќе биде во среда. Претпладне со локален дожд, а на планините и на повисоките места особено на […]

(ФОТО) „Успеавме!“: Елена објави фотографија од нејзината најголема љубов

admin22

Македонската пејачка, Елена Ристеска, постојано објавува фотографии со својата најголема љубов, малата Делфина. Овој пат Ристеска објави фотографија од нејзината внука како држи дрвена куќичка во рацете. „Успеавме! Со Делфина направивме прекрасна куќичка… Конечно поминувам време со мојата внука“, напиша Ристеска на Инстаграм-стори. Тоа што Ристеска вели дека кончено има […]

Каде треба да ја поставите Новогодишната елка за да имате пари во 2020

admin22

Новогодишната и божиќна декорација може да ја уредиме така да ни создава позитивна енергија во домот. Зимзеленото дрво симболизира долговечност и пријателство. Според Фенг Шуи практикантите, триаглестиот облик се смета за симбол на оган, а најдобро место за овој симбол е во горниот лев агол од вашиот дом. Овој простор […]

Ацо Кабранов со потресно и морбидно сведоштво: Кој му се јавувал со измутиран глас?

admin22

Фејсбукс статус на Ацо Кабранов, новинар и уредник, кој доживувал вистински хорор: Утрово неколку новинари ми се јавија да ми пренесат дека Камчев во сведочењето посочил дека Боки и Сергеј со мутирани гласови ми се јавувале и ми се заканувале. Во интерес на вистината неколку месеци имав такви јавувањња од […]

Кој е најтажниот знак во астрологијата?

admin22

Ова е знак на којшто постојано му се појавуваат нови можности, но тој никогаш не може да одлучи што да одбере и на која страна да тргне. Поради последиците од ова, овој знак често е малку потажен од останатите. Веројатно веќе сфативте дека станува збор за Вагата. Кој е најтажниот […]

МАКЕДОНИЈА ИМА ГОЛЕМА ТАЈНА: Научници и НАСА тврдат дека Македонија ја крие тајната за бесплатна енергија

admin22

Алшар е рудник на планината Кожуф во кој за првпат е откриен талиумовиот минерал лорандит. Денешното име на рудникот е кратенка од првите букви на имињата на луѓето што управувале со него во првата половина на 20-от век: Алатини, француско банкарско семејство и Шарто, рударскиот инженер. Во 1986-тата година, тогашната […]