Јули ќе биде најдобар месец за овие три знаци од зодијакот

admin22

Дури и ако заборавите на забавите покрај базен, деновите на плажа и топлите ноќи, јули ќе биде неверојатен месец за вас. Овој месец нема едно, туку две затемнувања на Месечината, што значи дека во текот на јули ќе се случи нешто што ќе ви го промени животот. Во астрологијата, затемнувањата […]

Овие три хороскопски знаци ќе се збогатат до крајот на годината

admin22

Втората половина на 2022 година се покажа како многу успешна за претставниците на некои хороскопски знаци. И покрај ужасната криза со Ковид и војната што следува, некои луѓе ќе можат да се кренат од пепелта и да го свртат светот наопаку. Тие се разликуваат од другите по сонцето на нивниот […]

(ФОТО) Кршеше женски срца, беше вечен ПРОТИВНИК ЗА БРАК – а потоа ја ШОКИРА Југославија: Вака изгледа денес

admin22

Тој ги освои симпатиите низ Југославија како фронтмен на „Сребрени крила“ Владо Калембер беше една од најголемите ѕвезди на тогашната југословенска музичка сцена, по која воздивнуваа сите жени. Покрај харизмата и посакуваниот изглед, овој загрепчанец ја воодушеви јавноста и со својот раскошен глас, а денес е речиси непрепознатлив. Сите ги […]

Еве сме на одмор во Пефкохори: Еве какви цени ме дочекаа и колку чинат лежалките!

admin22

Сезоната на годишни одмори е во полн ек, а судејќи по редиците во агенциите и рестораните во Грција, туристите од Србија и регионот едвај го дочекаа летото. Она што можеби малку ги исплаши сите, се цените, но за време на престојот во Пефкохори се погриживме да нема место за страв. […]

Oва е новата цена на млекото во маркетите!

admin22

Најавите дека цените на храната драстично ќе се намалат не се остварија. Од Владата велат дека мерките веднаш дале резултат, но во маркетите денес значително поефтини се само земјтинот и макароните, а кај другите производи намалувањето е минимално. Канал 5 во обиколка низ дел од маркетите. Зејтинот и макароните од […]

Oва е новата цена на маслото за јадење во маркетите!

admin22

На предлог на Министерството за економија вчера донесе одлука за ограничени маржи што ќе важат заклучно со 30 септември годинава. Владата со ограничување на трговските маржи на основните прехранбени производи на 5 до 10 отсто повторно ќе се обиде да го спречи растот на цените на производите. – Во консултација […]

Oва е новата цена на лебот!

admin22

Трговци веќе ги намалија цените на прехранбените производи, по последната владина мерка за замрзнување на маржите на 5 и на 10 отсто. Дел од нив, сепак, чекаат одлуката на Владата за намалување на маржите да се објави во Службен весник, па да ги прават пресметките. Кај нив цените и денеска […]

Eве по која цена ќе се продава маслото за јадење по новите мерки од Владата!

admin22

Според Владата, одлуката за замрзнување на маржата на одредени производи со цел ограничување на растот на цените, веднаш даде резултат. Од таму посочуваат дека цените на основните производи се намалени за 5 до 10 отсто. Трговците на мало и големо почнаа да ги намалуваат цените на основните продукти согласно одлуката […]

Koнечно се огласи Снежана Ѓуришиќ за аферата на Вања и ги шокираше сите – Ова е вистината!

admin22

Пејачката отворено проговори за шпекулациите за нејзината врска со гинеколог И по речиси 50 години работа и безброј хитови, Снежана Ѓуришиќ остана доследна на себе и на своите ставови. Славата никогаш не ја одземала, па со двете нозе цврсто стои на земја. Успешно ги избегнува конфликтите на снимањето на „Ѕвезде […]

ОВА КОПЧЕ ВО АВТОМОБИЛOT ЈА НАМАЛУВА ПОТРОШУВАЧКАТА НА ГОРИВО, А НЕМАТЕ ПОИМ КАДЕ Е! Проверете дали го имате, ЌЕ СЕ СПАСИТЕ!

admin22

Овој метод користи многу повеќе гориво во споредба со опцијата за систем за климатизација кој користи воздух од внатрешноста на автомобилот Горивото станува поскапо, а и покрај побавното возење, многумина не успеваат да ја намалат потрошувачката на гориво. Сепак, многу возачи често забораваат да го користат малку познатото скриено копче […]