Трогателната исповед на познат турски актер за неговата сакана сопруга која била болна од рак!

admin22

Приказната е на познат турски актер и пејач Угур Аслан (45) кој го глуми Зехир во хит серијата „Кара Севда“ во 2014 година поминал низ навистина тешко искуство од кое излегол многу посилен и поцврст. И многу подарежлив. Токму затоа и секоја година одржува концерт во рамките на кампањата за […]

РАДОСНИ ВЕСТИ: Кога ќе падне првиот снег во Македонија

admin22

Времето во Македонија овие денови е претежно облачно и со врнежи од дожд, но она што го најавува „AccuWeather“ во декември речиси најмногу ќе ги израдува децата бидејќи се очекува првиот снег. Имено на самиот старт на месец декември речиси сите македонски повисоки планини ќе забелат, а особено прогнозата најавува […]

И ТОА СЕ СЛУЧИ: Родeната сестра на Северина јавно се откажа од неа

admin22

Зденка Вучковиќ – Жуниќ, вели дека никогаш нема да и прости на сестра и Северина што се омажила за синот на српскиот пејач Кеба, Игор Којиќ! Таа очигледно сè уште не може да се помири со фактот дека Севе не избрала Хрват за сопруг, па затоа со своите изјави продолжува […]

Силниот земјотрес од Албанија нема да запре тука: еве што не чека во следните месеци

admin3

Земјотресот кој утрово ја погоди Албанија, а кој силно се почувствува и во Македонија, е еден од најсилните забележани во последните неколку години, изјави началничката во Заводот за сеизмолигија, Јадранка Михајлевиќ. Сеизмолозите од регионот предупредуваат дека ова нема да биде единствен земјотрес, и ќе се тресе во наредните два и […]

Куп изненадувања и неочекувана сума пари само во јануари за овие хороскопски знаци

admin3

Почетокот на годината носи различни предизвици за сите хороскопски знаци. Јануари ќе биде интересен и возбудлив месец за многу од нас. Овен Оптимистички сте настроени, а тоа ви оди во прилог. Бидете толерантни и мирољубиви. Поминете повеќе време во домот. Концентрирани сте на работата, сакате да решите прашања кои долго […]

ЛОШ ПЕРИОД: Јануари најтежок месец за овие три хороскопски знаци

admin3

Близнаците ќе имаат проблеми во љубовта, Вагите ќе го запостават семејството, а Водолиите ќе платат за своите лоши постапки од периодов. Сепак, ако сте свесни за овие нешта и ако добро „изиграте“, можете да ги избегнете сите овие проблеми и да го претворите јануари во незаборавен месец. 1. Близнаци: Пазете […]

Не барајте многу, нема да можете да ја платите цената

admin3

Размислувајќи за тоа како Бог не се меша во нашата слободна волја, се сетив на една приказна. Некој мудрец почнал да се сомнева во Божјата добрина, гледајќи ги сите неволји во светот. Во една прилика видел едно девојче, како во искинато фустанче, трепери од студ на улица. Кога видел колку […]

Димитров, Поповски, реформаторите и Мијалков ќе одат со своја партија на изборите?

admin22

Сите овие сопартијци на тогаш партијата на Власт , повеќе од една деценија беа заедно , сега секој на своја страна. ВМРО дпмне е со нов лидер, кој дојде на местото на избеганиот во Будимпешта , политички азилант Никола Груевски.Дали на повидок е формирање на нова партија која што ќе […]

Вие со бугарски пасош ќе се израдувате: САД ЌЕ ГИ УКИНУВААТ ВИЗИТЕ ЗА БУГАРИЈА?

admin3

Би можел да ја посети Бугарија, а и САД ќе го разгледаат барањето за укинување на визите за бугарските државјани, најави американскиот претседател Доналд Трамп при гостувањето на бугарскиот премиер Бојко Борисов во Белата куќа. Трамп ја пофали Бугарија дека купила американски авиони, а Бугарите дека се прекрасен народ со […]

На неколку хороскопски знаци утре ќе им се насмевне среќата

admin22

Oвен Подготвени сте да направите нешто за добра работа и да заработите пари. Бик Треба да размислите пред да направите нешто. Близнаци Некои работи што треба да ги направите сами, ангажирајте се повеќе отколку што сте планирале, што може да резултира во нервна напнатост на крајот на денот. Рак Размислете […]