Патник ВИНОВЕН за несреќата? Познато е КАКО дошло до несреќата во која учествувал српски автобус во Бугарија

admin22
loading...

Според различни извори има многу повредени. Автобусот се превртел во ендек.

Како што дознава Курир, автобусите превезувале членови на Фолклорниот ансамбл од Батајница. Се враќале од Сончев Брег и Несебар.

На местото на настанот пристигнале две возила на брза помош, пожарна и неколку полициски возила. Според првите информации десет лица се повредени,од кои две тешко и тоа едно дете и едно возрасно лице.

Loading...

Сите патници се државјани на Србија. Несреќата се случила на 216 километри во правец на Софија, кај Стара Загора.

Се очекува повредените да бидат префрлени во болницата во Стара Загора.

Формирана е колона од речиси 5 километри, за да можат да поминат екипите на итната помош

Очевидци од местото на настанот изнесоа неколку верзии за причината за тешката сообраќајна несреќа во Бугарија, каде автобус со деца од Србија се преврте на 210 километри од Софија.

Автобус со 48 деца од Србија доживеа сообраќајна несреќа во Бугарија, на автопатот Тракија. Според информациите, автобусот превезувал членови на Фолклорниот ансамбл од Батајница.

Се враќале од Сончев Брег и Несебар. Постојат две верзии на настанот.

Најпрво се мислеше дека возачот заспал, но неколку очевидци изнесоа нови информации.

Според неофицијални информации, возачот се обидел со едната рака да го помести совозачкото седиште и наеднаш се свртел и слетал на автопатот со автобусот и се завртел наоколу, но очигледно тоа била неточна вест.

Имено, жената по име Наташа, која била во автобусот, кажала што се случило во минутите пред несреќата.

– Еден од родителите во автобусот сакал да седне на предното седиште до возачот.

Се свртел да го отвори седиштето и така се завртел воланот – ги пренесуваат медиумите зборовите на еден од сведоците на несреќата.

Во несреќата за среќа нема загинати, но две лица се тешко повредени, едно дете и едно возрасно лице.

Loading...
Next Post

ЈЕЛЕНА ТОМАШЕВИЌ Е ВО ОЧАЈНА СОСТОЈБА: „Имам 35 години, а ТЕЛОТО МОЕ 75“ – ИСКРЕНО ПРОГОВОРИ ЗА БОЛЕСТА!

Томашевиќ тврди дека на почетокот имала нејасни симптоми, а потоа болки во зглобовите и мускулите Јелена Томашевиќ проговори за автоимуната болест, со која се бори цела деценија. Познатиот кошаркар Дејан Томашевиќ и неговата сопруга Јелена во емисијата РТС Ординација зборуваа за животот со автоимуна болест. Зборуваа за лупусот со кој […]