Павел Глоба: Овие хороскопски знаци во февруари ќе уживаат во невидена среќа и многу пари!

admin22
loading...

Сите останати ќе мора да работат напорно за да ги постигнат посакуваните резултати

Познатиот руски астролог Павел Глоба ја претстави својата прогноза за февруари за сите знаци на Зодијакот.

Според експертот, вториот месец од годината ќе биде помалку успешен од првиот, но како резултат на правилни постапки и напори, сите хороскопски знаци, без исклучок, ќе успеат.

Најповолни ѕвезди ќе бидат за огнените знаци – Овен, Лав и Стрелец. Сите останати ќе мора да работат напорно за да ги постигнат посакуваните резултати. Најважно е да задржите позитивен став и да одите кон вашите цели.

Иако во февруари февруари е поуспешен, Глоба вели дека не треба да се потпирате на драстични промени во финансиите.

Месецот не е погоден за промена на работа или место на живеење, категоричен е астрологот. Во спротивно, можно е да ја изгубите работата.

Планирајте ги сите ваши важни и одговорни работи и проекти за поволните денови во месецот – 7, 9, 10, 12 и 14 февруари. Според пресметките на астрологот, токму тогаш Ѕвездите ќе бидат најповолни за претставниците на сите знаци на Зодијакот.

Избегнувајте да донесувате важни одлуки во неповолни денови – 6, 8, 16, 24, 25 февруари. Тогаш Месечината ќе игра главна улога, па затоа во такви моменти вреди да се одбие да посетите лекар и да извршите големи финансиски трансакции.

Како сериозна закана за здравјето во февруари, Глоба ги наведува сезонските болести. Со водните знаци – Рак, Скорпија и Риби, хроничните болести ќе се влошат. Можни се и болести на кардиоваскуларниот систем.

Павел Глоба препорачува доколку се чувствувате полошо, веднаш да побарате лекарска помош.

Менталното здравје, исто така, може да предизвика некои грижи. Наспроти позадината на замор и стрес, можен е развој на неврози. За да се избегнат проблеми, астрологот препорачува да се одморате повеќе и да избегнувате конфликти на секој можен начин.

Еве го вториот месец од годината за секој од хороскопските знаци:

Овен

За Овенот февруари е многу активен месец. Секоја нивна идеја ги има сите шанси успешно да се реализира. Сепак, на крајот на месецот подобро е да застанете и да се одморите за да не се изгорите емотивно.

Бик

Вториот месец од годината не е најдобро време за состаноци. Работата е дека меѓу новите познаници ќе има завидливи и лошо добронамерници кои можат да му наштетат на вашиот личен живот. Ограничете ги и деловните контакти.

Близнаци

За Близнаците февруари ќе биде успешен месец. Ова е особено точно во деловната сфера, финансиските прашања и материјалната благосостојба.

Рак

Февруари ќе биде добро време за Раковите, кои ќе можат да си го испеглаат личниот живот. Ова е особено точно за оние претставници на Зодијакот кои сè уште не ја пронашле својата сродна душа. Семејствата конечно ќе уживаат во целосно меѓусебно разбирање и хармонија.

Можни се здравствени проблеми. Обрнете внимание на срцето.

Лав

Претставниците на овој хороскопски знак ќе уживаат во добри денови. Искористете ги можностите од февруари во ваша корист и немојте да ве одвлекуваат помали задачи!

Девица

Прагматичните Девици ќе мора да излезат од својата комфорна зона. И ќе почнат да дејствуваат против нивните интереси.

За да ги постигнат своите цели, ќе треба да го слушаат својот внатрешен глас. Интуицијата е нивниот најсигурен пријател во овој момент и ќе им помогне да ги надминат најтешките ситуации.

Вага

Во февруари, Вагите мора да се подготват за радикални промени. Само од нив зависи какви ќе бидат.

Можете да се фокусирате на вашите професионални активности или да ги насочите сите ваши напори на усогласување на вашиот личен живот. Размислете внимателно и дадете приоритети правилно!

Шкорпија

Шкорпиите ќе претрпат драстични промени во личниот живот. Среќата ќе им се насмевне и на слободните и на членовите на семејството од знакот.

Прилагодете се на романса и хармонија во односите.

Стрелец

За Стрелците ова ќе биде активен и продуктивен месец. Во февруари ќе бидат преоптоварени со работа, задачи и нови проекти. Нема да имаат апсолутно време за одмор.

Но, тоа воопшто не треба да им пречи, бидејќи сиот вложен труд и труд нема да биде залуден. Ќе донесат резултати, ако не сега, тогаш со време. И секој нивен труд ќе биде финансиски компензиран!

Јарец

Не оптоварувајте се со премногу задачи и обврски. Правилно и објективно проценете ги вашите можности, во спротивно ризикувате да не се справите со задачите и да направите грешки.

Водолија

Дејствувајте доследно. Решавајте ги проблемите еден по еден, не сите одеднаш. Ова ќе биде тактика за губење.

Риби

Во февруари мора да бидете исклучително внимателни.

Одложете ги сите најважни потфати и проекти за уште еден месец. Ако е можно, направете пауза и поминувајте повеќе време со семејството и пријателите.

Loading...
Next Post

Д-Р ДАНИЦА ГРУЈИЧИЌ MНОГУ ПРЕЦИЗНА: Еве како да избегнете потежок облик на корона

Директорката на Институтот за онкологија и радиологија, д-р Даница Грујичиќ, остана на ставот дека коронавирусот е биолошко оружје што предизвикува системски заболувања на целиот организам, бидејќи покрај белите дробови, тој ги напаѓа централниот нервен систем, бубрезите, мозокот… Таа подвлече дека најдобро што можеме да сториме е државата да ја прифати […]