Пејачка изненади: Јас сум внука на Баба Ванѓа, на сите им ја кажа судбината, само мене – не!

admin22
loading...

Српската пејачка, која некое време се повлече од сцената, Даниела Враниќ откри дека таа е внука на познатата Баба Ванѓа, која предвиде многу работи во текот на мојот живот.

Познатата бугарска пророчица Баба Ванѓа починала во 1996 година, а позната е по своите предвидувања. Позната е како „Балканскиот Нострадамус“, па предвидела цунами во Источна Азија во 2004 година, нападите на 11 септември 2001 година и многу други работи.

Данила Враниќ сега по првпат во јавност кажа дека била нејзина внука, но не и ја предвидела судбината.

„Јас сум внука на Баба Ванѓа . На сите им ја кажа судбината, само на мене не“, вели Данила.

View this post on Instagram

🌹

A post shared by Danijela Vranić (@danijelavranicofficial) on

Loading...
Next Post

УРНЕБЕСНО ВИДЕО: Стара баба сакаше да го бакне Путин во уста, тој едвај се одбрани!

Лидерот на Русија, Владимир Путин, се соочувал со многу непријатни ситуации во животот, но дефинитивно ова е врвот. Путин, претседателот на Русија, е омилен лик на многу луѓе. А, оваа баба толку многу го сака што ја искористи шансата за да го гушне и бакне. Жената беше нападна. А, во […]