ПЕТ ДНЕВНА ДЕТАЛНА ПРОГНОЗА: Денеска облачно, со повремени сончеви периоди

admin22
loading...

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, почесто во северните делови и попладне. Претпладне, особено во јужните делови, ќе има услови за краткотарен дожд. Ќе дува слаб, до умерен североисточен ветер. Максималната температура ќе достигне до 3 степени.

Утре не очекува сончево, со мала, до умерена облачност. Ќе дува слаб, до умерен променлив ветер. Дневната температура ќе се движи во интервал од 21 до 29 степени.

Прогноза за понеделник, вторни и среда:

Loading...
Next Post

Совети од главниот американски епидемиолог: Како да преживееме до 2022 година?

Главниот американски епидемиолог д-р Ентони Фаучи во интервју за „Бизнис инсајдер“ изјави дека веројатно никогаш нема да се ослободиме целосно од коронавирусот, но дека тој е доста убеден дека до 2022 година ќе можеме да продолжиме да живееме како пред пандемијата – ако се развие безбедна и ефективна вакцина и […]