По три години Ива откри дека нејзиниот сопруг НЕ е татко на нејзиниот син: KOГА дозна КОЈ е, од шок заврши во болница

admin3
loading...

Таа доживеа целосен шок.

Американката Ива Ратнер од Висконсин доживеала една од најтешките вечери во животот кога дознала дека татко на нејзиниот син Питер не е нејзиниот сопруг Дејвид, туку некој со кој, како што верувала, никогаш немала ништо.

Уште кога момчето одеше и зборуваше, Дејвид се сомневаше дека тој е неговиот татко, иако немаше голема причина за тоа. Синот беше кафеав како мајка му, насмевката и апетитот ги имаше од мајка си, но воопшто немал сличности со татко му. Сепак, доволно за Давид да почне да се сомнева.

Кога првпат ја прашал Ива дали постои можност да забременила со некој друг, таа за малку ќе се разведе од него бидејќи била навредена од прашањето. Меѓутоа, кога Петар наполни три години, беше очигледно дека не наликува својот татко, дури ни дедото.

Ива (го сменила своето вистинско име на интернет) отишла на Редит, во делот посветен на лекувањето на менталните болести и депресијата, за да ја сподели својата исповед со следбениците кои не зборуваат.

– Имав убава врска со Дејвид, која беше крунисана со тоа што останав бремена. Се венчавме поради Петар. Му направивме убав дом во кој секогаш уживал и ужива. Меѓутоа, поради сомнежите на Дејвид, морав да ја прифатам и таа можност.

Тие двајца отидоа на ДНК анализа и тогаш не се онесвестив. Резултатите навистина покажаа дека Давид не бил татко на Петар. Кој беше тогаш? Врескав во себе и гласно, отидов во болница да го проверам резултатот уште 10 пати. Немаше дилема – пишува Ива.

Премотувајќи го филмот, жената дошла на една вечер кога била на домашна забава со пријателка, каде што и се додворувал еден дечко. Го отфрлала додека не заспала од пиење во една од собите. Утрото почувствувала мала болка под стомакот, но не обрнувала внимание на тоа.

– Ми се слоши и повраќав кога помислив дека тој човек можеби ме силувал. И јас спиев со Дејвид во тие денови, но сè уште не бевме во сериозна врска. Б

уквално само на почетокот. Веднаш го најдов тој с илувач преку мојот пријател и го нападнав, а тој навистина се однесуваше како да е виновен.

Поцрвене, пелтечеше, си противречеше. Барав да направи ДНК тест или ќе го пријавам во полиција за силување. Тој се согласи. После три дена резултатите покажале дека тој е татко на Петар. Маж ме сил увал на забава додека бев онесвестена од пиење – додала Ива.

Поради огромниот шок, сопругата на Дејвид завршила во болница, па во психијатриска установа каде поминала два месеци. Таа се лечеше од депресија.

– Се чувствував валкано, изневерено, очајно, безнадежно. Сè во што верував исчезна со тој резултат на ДНК тестот. Кога закрепнав и се вратив дома, не можев да го погледнам син ми.

Плачев 24 часа на ден. Некако, со помош на Давид успеав да станам, да ’воскреснам од мртвите’. Сега на сите ни оди одлично, повторно сме семејство, со тоа што се откажав од тужбата против силувачот.

Дејвид не сакаше публицитет. Син ми го сакам повеќе од животот, но никогаш нема да знае кој му е вистински татко – нагласи Ива.

Loading...
Next Post

Ни доаѓа многу моќен АСТРО период – Овие знаци на Зодијакот ги очекува нешто посебно!

Многумина ќе ги решат проблемите и ќе ги пуштат долго посакуваните планови Астрологот Александра Бјелац за Телеграф го најавува астролошкиот аспект кој ќе се одржи од 4 до 26 август. Меркур влегува во неговото седиште и во знакот на неговото воздигнување. Ќе ги смириме страстите и ќе почнеме пореално и […]