Почнува многу ЛОШ период кој ќе трае до КРАЈОТ НА ГОДИНАТА: Овие хороскопски знаци ќе имаат многу проблеми…

admin22
loading...

Астролозите предвидуваат дека почетокот на есента ќе донесе олеснување и здив на свеж воздух, нова енергија, поволни околности на љубовниот план, но не и за сите хороскопски знаци.


Трите хороскопски знаци нема да имаат убаво време до крајот на годината.

И додека октомври ќе биде поднослив месец за нив, ноември и декември нема да бидат.


Ноември носи две затемнувања кои предизвикуваат интензивна енергија, хаос и нестабилност. Нивната најголема маана е што предизвикуваат гнев, поплава од емоции и исцрпеност.

Во декември, Венера ќе се движи ретроградно и тоа малку ќе ја згусне романсата, но носи и финансиски проблеми. Можни се многу тензии, ќе има прекини во веќе, но и финансиски колапс.

Риби

Транзитот на Венера во знакот на Стрелец, кој го квадратира вашиот знак носи раздор, стрес и чувство дека работите постојано се „ексклузивни“.

Очекувајте фрустрации во сферата на љубовта и парите, особено од 7 октомври до 4 ноември. Потоа, од 24 ноември до 12 декември, Меркур останува во Стрелец, што ги комплицира вашите планови за комуникација и патување. Во овој период ги очекува затемнување на Сонцето.


На самиот крај на есента, Марс во Стрелец е повторно квадрат со вашиот знак. За жал, ова е период кога ќе научите нешто вредно, а ве очекува олеснување за време на сезоната Шкорпија (од 23 октомври до 20 ноември). Секој предизвик низ кој ќе поминете ќе ве направи уште посилен.

Девица

Девица, бидејќи вашиот знак се спротивставува на Рибите, ќе се справите со многу предизвици на романтично ниво. Љбовниот живот и финансискиот успех веројатно ќе стагнираат на почетокот на есента, но добрата комуникација може да реши се.

Затемнувањето на Сонцето веројатно ќе влијае врз вас со уништување на некои планови и отежнување на организацијата, што може да биде тешко за Девиците. За среќа, оваа енергија брзо поминува. Олеснувањето доаѓа со владеењето на Јарец.

Водолија

За време на сезоната Вага (од 22 септември до 22 октомври), ќе се чувствувате раздразливи, но владеењето на Шкорпија носи поголеми предизвици.

Кога Венера ќе влезе во Јарец на 5 ноември (останувајќи таму до 2022 година), вашиот љубовен живот ќе претрпи сериозен удар, особено кога Венера ќе стане ретроградна на 19 декември.

Оваа ретроградност ги доведува во прашање нашите односи, се враќаме на нашите поранешни љубови, но исто така ги правиме истите грешки како порано.

Меркур во Јарец од 13 декември носи неизвесност и конфузија, но почетокот на 2022 година ќе биде одличен.

Loading...
Next Post

МОЈОТ СОПРУГ ОТИДЕ КАЈ НЕГОВИТЕ НА СЕЛО, КОГА СЕ ВРАТИ ВЕЌЕ НЕ БЕШЕ ИСТИОТ ЧОВЕК: Му го зедов телефонот и се стаписав!

Ниту еден брак не е совршен и сите врски повремено минуваат низ кризи, и многу е важно проблемот веднаш да се забележи и да се реагира. Психологот и психотерапевт Радмила Грујичиќ го даде одговорот на читателката Лола, која забележа голема промена во однесувањето на нејзиниот сопруг кога се вратил од […]