Погледнете каква убавица е девојката на фронтменот на Манескин, Дамијан Давид ФОТО

admin3
loading...

Со 524 гласови од жирито и од публиката, италијанската група „Манескин“, која ја пееше песната „Zitti e buoni“ (Тивко и добро), одлична рок нумера, е победник на годинашното 65. издание на „Евровизија“, што се одржа во салата „Ахој“ во Ротердам, Холандија.

„Манескин“ се победници на фестивалот „Сан Ремо“, што им беше виза за настапот на престижниот музички фестивал, што вечерва го следеа милиони гледачи во целиот свет.

Примајќи ја наградата, кристален микрофон со логот на „Евровизија“, членовите на групата рекоа: „Рокенролот никогаш нема да ум-ре“.

Уште на почетокот тие беа меѓу фаворитите, а и вечерва цело време беа на врвот на табелата.

Второто место го освои Франција, чија преставничка Барбара Прави освои 499 поени. Таа ја отпеа мошне сугестивно баладата „Voila“, а третопласиран е преставникот на Швајцарија, Џон Тирс (Gjon’s Tears) кој ја исполни баладата „Tout l’Univers“ и го освои првото место по гласовите на жирито, а вкупно освои 432 поени.

Британскиот преставник не доби ниту еден глас.

Српските претставнички, трите атрактивни девојки од групата „Хурикејн“ со песната „Локо, локо“, иако важеа за фаворитки и миленички на публиката не постигнаа поголем успех. Од македонското жири добија 12 поени, а вкупно освоија 102 бода и се пласираа во долниот дел на табелата.

Меѓу учесниците што имаа одлични настапи вечерва беа и преставниците на: Малта, Русија, Португалија, Албанија, Грција.

Холандија се покажа како одличен домаќин и подготви навистина вечер за паметење, во која освен натпреварувачкиот, видовме и ревијален дел, со кој се одбележа 65- годишнината на „Евровија“, со настап на некои од победниците на фестивалот, меѓу кои беше и Холанѓанецот Данкан Лоренс, кој победи на „Евровизија 2019“ во Тел Авив, Израел.
Пејачот Дамијан Давид, фронтменот на групата „Манескин“, кој го освои првото место на Евровизија, привлече големо внимание со својот атрактивен изглед.

Иако многу припаднички на понежниот пол „полудеа“ по овој пејач, малкумина знаат дека тој е во врска веќе четири години и неговото срце го освои моделот и инфлуенсерка Џиорџиа Сорели, пишува Новости.

Двајцата немаат заеднички фотографии на социјалните мрежи, но Georgeорџ го охрабри од дома и сето тоа го сними и објави на Инстаграм.

Дамијан го привлече вниманието на многу девојки на Евровизија оваа година, и го привлече вниманието на српската претставничка Сања Вучиќ.

За време на прес-конференција, тие ја прашаа Сања за нејзината врска со младиот Италијанец, а таа не можеше да сокрие дека многу и се допаѓа.

– Тој е прекрасен човек. Да бидам искренa, самa сум … Тој е прекрасен … ќе престанам да зборувам … Всушност, би се омажила за него, но тој е шест години помлад од мене – изјави во смеа Сања за странски портал.

Loading...
Next Post

Ти си најобичен дебил кој не може да запомни пет букви: Тажната приказна на познатата Македонка

Познатата писателка Ксениа Николова зад себе има три книги: „Незадоволна“, „Сите мажи ја сакаат Лиа“ и “Емотивен манипулатор“. Ксенија е една од нашите најпопуларни дами на Фејсбук, незината поезија и мисли ги споделуваат многу нејзини фанови. „Одамна почнав да се обвинувам себеси за се’ што ми се случува. И тоа […]