ПОРАДИ ОВА ЗАВРШИ ВО ЗАТВОР: Бобан Рајовиќ е многу горд на својот брат кој гради политичка кариера во Данска

admin22
loading...

Пејачот не крие колку е горд на братот и ќерката.

Братот на Бобан Рајовиќ, Зоран, се кандидираше на локалните избори во општина Балеруп, како кандидат за советник во Собранието, а пејачот не ја крие среќата што е така и како што објасни, му дал ветер во грбот за овој потег.

– Многу сум горд на мојот брат, но повеќе сум горд бидејќи тоа го прави во Данска. Не затоа што сум повеќе посветен на Данска отколку на Србија или Црна Гора, туку затоа што за да го направам тоа овде, би морал да го поддржам, а во исто време би бил дел од политички систем и партија.

Така, сега можам сесрдно да го поддржам и да му посакам среќа, бидејќи тоа го прави во една од најуредните земји во светот и жал ми е што не замина порано – изјави Бобан.

– Го советував пред 10-15 години да го направи тоа, бидејќи мислам дека тоа му одговара и дека е вистинскиот човек за тоа, но влезе во некои негови бизниси кои функционираат одлично и совршено.

Долго време не ја ни работеше кампањата, да работеше многу подобро, ама боже мој, ќе стане премиер на кралството Данска еден ден, убеден сум во тоа.

Ќе бидам сурово искрен. Само нека ги прочита цитатите на патријархот Павле и нека види колку е силна главата и менталниот склоп на Новак Ѓоковиќ. Се додека го следи тоа, тој ќе биде победник – изјави Рајовиќ.

Во потрага по подобар живот, неговото семејство е насекаде низ светот, а Рајовиќ открива дека неговата наследничка е многу успешна во нејзината работа.

– Мојата постара ќерка е во Данска, не е во политика, но е во МВР, многу е успешна во тоа. Не сака да се експонира во јавност – рече тој.

Пејачот неодамна им се пожали на своите фанови дека татко му е заразен со корона вирусот, а сега откри каква е неговата здравствена состојба.

– Во ред, благодарам што прашавте. Овој пат Короната ја погоди посилната, па мојот Миќко се извлече и јас сум многу среќен поради тоа. Тој е еден голем човек, не сум навикнат да го гледам во таква ситуација, фала богу што победи – изјави пејачот.

Бобан во младоста два пати завршувал во затвор, поради сообраќајни прекршоци. Иако многумина би помислиле дека ова е голем минус за неговата кариера, тој сепак размислува поинаку.

– Не е нешто на што се гордеам, дефинитивно. Мило ми е само што лично знам зошто беа тие затворски казни. Знам дека тоа беа мали дела кои никому не му нанесоа штета или не дај Боже некого украдоа. Сето тоа се ситни казни што се насобраа – заклучи Рајовиќ.

Loading...
Next Post

Три хороскопски знаци утре ќе имаат ВАЖЕН ден - Eве зошто

Прочитајте го дневниот хороскоп за 3 декември! Овен Бидете љубезни со колегите. Што и да ве нервира, може да се победи. Бидете решени да истраете во се што сте планирале. Бик Направете реорганизација. Размислете што сте направиле добро до денес. Потрудете се на работа и внимавајте на деталите. Близнаци Имате […]