Портата на среќата се отвара за овие три хороскопски знаци: Многу пари, успеси а ЕДЕН ЗНАК Е ПОСЕБНО СРЕЌЕН

admin3
loading...

Во октомври неколку планети излегоа од ретроградно движење одеднаш и животот почна да добива посветла енергија.

Поддршката за овие планети добро ќе ви дојде на крајот на годината, бидејќи многумина ќе имаат можност да ги свртат околностите во своја полза.

Директното движење на Јупитер ќе ги зголеми комуникациските вештини, што ќе ви овозможи да ги пронајдете вистинските луѓе, да изградите кариера, да склучувате добри зделки.

Loading...

Астролозите препорачуваат сега да го слушате вашиот внатрешен глас, интуицијата ќе биде важен патоказ во наредните месеци. Благодарение на неа, ќе биде можно да се привлечат позитивни настани и среќни промени и да се избегнат неуспеси.

Јупитер излезе од ретроградно движење на 18 октомври, а овој настан ќе биде значаен за сите знаци на Зодијакот. Влијанието на планетата ќе се смени, а енергијата на Јупитер зрачи со дејство – сè што ќе дојде на своето место сега ќе почне да се развива.

Во следните 8 месеци, планетата на изобилството останува директна, а еве што значи тоа. Во октомври, неколку планети излегоа од ретроградно движење одеднаш и животот почна да добива посветла енергија.

Плутон започна директно на 6 октомври, Сатурн на 11 октомври, а Меркур и Јупитер ги менуваат движењата на 18 октомври. Поддршката за овие планети добро ќе ви дојде на крајот на годината, бидејќи многумина ќе имаат можност да ги свртат околностите во своја полза.

Директното движење на Јупитер ќе ги зголеми комуникациските вештини, што ќе ви овозможи да ги пронајдете вистинските луѓе, да изградите кариера, да склучувате добри зделки, како и да ангажирате добри работници или да добиете работа од соништата.

Јупитер има долгорочно влијание: бавната планета не толерира брзање, но ви помага внимателно и трпеливо да одите кон остварување на вашиот сон.

Нема да скршнете од патот, но само ако верувате во себе и позитивен исход. Сега ќе биде полесно да се откријат нови таленти и да се применат во пракса, така што многумина ќе имаат успех во нивните кариери. Јупитер е планета на изобилство и материјални нешта, па можно е да сте имале финансиски проблеми во неговата ретроградна фаза.

Сега е време кога ситуацијата ќе се сврти – имате повеќе од кога било шанса да ги заработите парите што ги сакате и да го умножите вашето богатство. Исто така, ова е планета на ред и стабилност, а нејзиното влијание ќе ви помогне компетентно да управувате со финансиите, да ги исклучите нивните одливи и да ги насочите парите во профитабилни проекти.

Полесно ќе заработат ПАРИ, а за оние кои не се плашат од активна работа, по 18 октомври полесно ќе ги постават темелите за идните победи. Енергијата на Јупитер им помага на креативните луѓе и на оние кои сакаат да ја подигнат својата свест.

По 18 октомври, астролозите препорачуваат да го слушате вашиот внатрешен глас – интуицијата ќе биде важен водич во наредните месеци. Благодарение на неа, ќе биде можно да се привлечат позитивни настани и среќни промени и да се избегнат неуспеси.

Енергијата на Јупитер е стабилна, но не е позитивна за сите знаци на Зодијакот. Научете како планетата влијае на вашиот знак за да избегнете тешкотии и да ја искористите вашата енергија за ваше добро. Ова се 3-те знаци на Зодијакот кои максимално ќе го искористат влијанието на директниот Јупитер:

Рак

За Ракот Јупитер е најважната планета, бидејќи ги заситува со моќта на елементот вода. Јупитер им дава на Раковите цврстина и смиреност, лојалност и почит кон семејните вредности. Кога Јупитер се движи директно, Раковите се нивни, автентични и лојални на својата природа.

Водолија

Водолијата е во совршена хармонија со Јупитер, така што тие го добиваат само најдоброто од него. Креативната енергија на планетата и помага на Водолијата да бара начини да се самоафирмира, заобиколувајќи ги стереотипите наметнати од општеството.

Вага

Вагата е инспирација и духовен водич за многу луѓе. Тие ја имаат оваа можност благодарение на креативното влијание на Јупитер. Кога планетата директно се движи, многу Ваги можат да постигнат успех, да започнат некој важен проект и да ја отворат вратата на среќата.

Loading...
Next Post

ХОРОСКОП ЗА 2022 - 4 ЗНАЦИ ЌЕ ПЛИВААТ ВО ПАРИ: Слободно планирајте пат околу светот, доаѓа ОГРОМЕН ПРИЛИВ!!

Според прогнозата на астролозите, во 2022 година четири знаци можат да платат за пат околу светот, бидејќи практично ќе пливаат во пари! И еве кога го чека голема среќа во следната година. Овен Среќата го придружува Овенот во сите деловни авантури. Што и да сакаа да постигнат, на кој и […]