Познатиот астролог открива – Само ОВОЈ знак од Зодијакот ќе се збогати во месец АВГУСТ!

admin22
loading...

Астрологот Душан Величковиќ откри што може да очекува секој хороскопски знак во август!

Последниот летен месец, август, ни носи многу убави настани, а астрологот Душан Величковиќ откри што може да го очекува секој хороскопски знак во емисијата „150 минути“ на ТВ Прва.

„Ова е почеток на сериозен месец за Овенот, на деловен и донекаде емотивен, брачен план. Мислам дека јули беше релаксиран и за опуштање, но сега се вжештува некоја ситуација поврзана со остатокот од оваа година и мислам дека Цел овој месец ќе биде за вас многу успешен и добар. Бидете внимателни кога се парите во прашање, обидете се да трошите што е можно помалку бидејќи имате тенденција да трошите пари на глупави работи.

Совет за Бикот, како и за Овенот и Водолиите, е да не си дозволат да дојдат во ситуација да се извинат и да кажат „не знам што ми се случи, беше посилно од мене“. Овој период е многу емотивно напнат, па советот за Биковите да ја надминат оваа напнатост е повеќе да се насочат кон својата вера“.

Астрологот вели дека август е одличен месец за Близнаците, кои веќе имаат многу поволна фаза почнувајќи од 2 август, особено за финансиите.

„Сè уште се отворени за љубов, среќа, треба да се фокусираат на парите и ќе заработат, особено оние кои се занимаваат со некоја јавна работа“, додава тој.

“Венера им дава можност на Раковите да завиткаат сè што сакаат во некоја фина хартија, да бидат сакани од луѓето. Благодарение на нивната топлина, љубезност, тие ќе успеат да ја остварат својата цел, која и да е таа. Ќе блеснат на деловниот фронт. ако се фокусираат на тоа, во август ќе ја добијат работата што ја сакаат.

Кон крајот на оваа недела за Лавовите започнуваат важни настани кои ќе ја одбележат оваа година, а тие се на прагот на нешто сосема ново. Имаат изобилство на енергија, зрачат, сега ќе изберат нешто важно и значајно. Добар период е за стекнување нови знаења“.

Девиците, вели астрологот Величковиќ, во август влегуваат во малку помирни води.

„Се подготвуваат за период пред нив, кога Меркур ќе влезе во нивниот знак. Тогаш ќе блесне и ќе биде магнет за луѓето од спротивниот пол, за луѓето кои можат значително да ја подобрат својата деловна позиција, им претстои фантастичен период и цела оваа година.

Вагите влегуваат во многу креативен период, блескаат, но сепак не добиваат сатисфакција за работата што ја работат, ќе ја добијат во септември. Парите ќе дојдат од септември наваму, сега треба да блеснете“.

Астрологот вели дека Скорпиите имаат фантастичен месец за работа и дека сега се на премија „бидејќи се неопходни за да завршат нешто или да започнат нешто“.

“Стрелците можат да патуваат, работеа во јули, сега можат да се одморат. Фантастичен месец е, тие имаат многу среќа и сите ѕвезди се на нивна страна. Оние кои имаат семејство и ново бебе во плановите периодов ќе бидат повеќе од среќен.

Јарците можат да се посветат на работата по интересен период. Тие можат да уживаат во нивната работа, тоа е единствениот знак што ужива во нивната работа, другите работат затоа што мораат. Но, тие треба да обрнат внимание на член на семејството, ќе имаат одредена зголемена грижа за член на семејството“.

Величковиќ ги советува Водолиите да најдат време овој месец да прават работи што им ја исполнуваат душата.

„Слободните Водолии би можеле да најдат сродна душа и некој со кој ќе можат да разговараат за сè.

Рибите конечно се добар месец за пари, ако немаат редовни извори на приходи, имаат лотарија да си ја пробаат среќата“, вели астрологот.

Loading...
Next Post

НЕМА ДА ИМААТ СКРШЕН ДЕНАР ВО НОВЧАНИКОТ: Овие 3 хороскопски знаци се најнесреќните во август

Хороскопот за пари за август 2022 година најавува проблеми за 3 хороскопски знаци… Август 2022 година започнува со мал тресок – Марс, Уран и Северниот јазол се среќаваат во редок аспект, па астролозите најавуваат непредвидливи и брзи промени. Од друга страна, Меркур наскоро ќе влезе во знакот Девица, па многу […]