Познатиот астролог открива – За ОВОЈ знак почнува најубавиот период! Сите желби стануваат реалност!

admin22
loading...

Месечината во Јарец својата кулминација ја доживеа на 13 јули, но влијанието во астролошка смисла ќе го чувствуваме следните две недели.

Астрологот Владимир Влајиќ во утринската програма на ТВ Прва изјави дека не очекуваат многу убави настани, а потоа откри што може да очекува секој знак.

„Овните не очекуваат некои поголеми и сериозни промени, во емотивниот дел многу брзо ќе се појави некој интересен, но во првата половина на следната недела некој што ќе им го привлече вниманието и тоа ќе биде некоја страсна љубов.

Бикот ќе направи чекор напред и кога е работата и кога е љубовта во прашање. Додуша, можеби ќе им се чини дека е под одредени ограничувања, но ќе го добијат тоа што го сакаат.

Што се однесува до емотивниот дел, таму ќе се појави некој интересен, помлад, некој поврзан со странство, па тој емотивен момент ќе биде доста добар.

Ова е одличен период за Близнаците и на пари и на љубовен план. Треба да се ангажираат уште десетина во деловен и емотивен момент, ќе има многу добри настани. Ќе има можност да се пресели и да инвестира во некој приватен бизнис, финансиски одличен период“, вели астрологот.

За Раковите вели дека се „во чудна фаза“, по малку летаргични и дека ваквата состојба ќе трае уште седум-осум дена, по што ќе почнат. Исто така, тој наведува дека во текот на следната недела би можеле да решат некои важни работи.

„Што се однесува до Лавовите, во емотивниот дел постои сериозна можност да се заљубат, а деновиве некоја личност која е остварена, образована, угледна. Зафатените Лавови можат малку да се расправаат и да се грижат, но тоа ќе се реши за седум до десет дена.

Девиците се во добар период, со поддршка и помош од пријателите малку ќе решат некои работи, но малку да внимаваат кому му веруваат“.

Астрологот Влајиќ вели дека е добар период за Вагите кои ќе имаат можност да решат многу работи, особено во однос на недвижностите и приватниот бизнис.

„Шкорпиите се во интересен период, ќе имаат можност да изберат нешто кога е во прашање емотивен момент, но и конечно да се стабилизираат.

Стрелците се во одлична фаза и што се однесува до работата и финансиите, нема потреба премногу да се грижат.

Јарците имаат можност да решат некои работи поврзани со работата и финансиите, со малку трпение и одрекување“.

Следните две недели се одличен период за Водолиите, кои според астролозите треба да го искористат ова во бизнисот и финансиите.

„Рибите се во многу добар период за подобрување на финансиската состојба и треба да се фокусираат на работата“, рече тој.

Loading...
Next Post

Овие хороскопски знаци до 22 Август ќе БЛЕСКААТ!

Дознајте што му носи периодот на Лавот за вашиот знак – месечен хороскоп од 22 јули до 22 август! Месечен хороскоп – Сонцето влегува во Лав на 22 јули и останува во овој огнен знак до 22 август. Започнува владеењето на Лав, еве што го чека вашиот хороскопски знак! Овен […]