ПОЗНАТИОТ АСТРОЛОГ ТВРДИ ДЕКА ОВОЈ ЗОДИЈАК ЌЕ OСТАНЕ БЕЗ СКРШЕН ДЕНАР ВО АВГУСТ: Еве за кој хороскопски знак станува збор!

admin22
loading...

Влијателниот, прославен руски астролог Павел Глоба е познат по исклучително прецизни астро предвидувања, а овој пат носи голем, детален месечен хороскоп за август. Посочува дека август ќе биде релативно мирен, но не и без изненадувања.

Еве детална месечна прогноза за секој хороскопски знак:

ОВЕН

Најдобро е да не им верувате на непознати луѓе овој август и да не го сфаќате тоа што го кажуваат лесно. Ова може да ве одведе на погрешен пат. Важно е да се фокусирате на сопствените интереси и да не се грижите за впечатокот што ќе го оставите кај другите.

БИК

Август е идеално време за опоравување и добар одмор. Оставете ја на страна желбата да напредувате и да заработите добри пари и едноставно искористете го овој месец за одмор. Не треба да одите наоколу фалејќи се со вашето знаење и интелигенција; за други тоа може да биде напорно и препотентно наместо интересно. На крајот на месецот избегнувајте сериозни финансиски инвестиции и големи набавки.

БЛИЗНАЦИТЕ

Ова е поволен период за воспоставување врска со саканата личност. Слободните Близнаци би можеле да запознаат сродна душа. Од друга страна, бидете внимателни – може да се случи некој да ве искористи вас и вашите романтични чувства за свои себични интереси.

РАК

Раковите нема да направат ништо особено значајно во август, иако ќе мора да преземат огромна одговорност врз себе. Сепак, искористете ја секоја поволна можност која би можела да ви помогне во вашите цели – успехот нема да пропадне, иако може да дојде подоцна отколку што очекувавте.

ЛАВ

Слично како и Близнаците, Лавовите треба да заборават на сите обврски и само добро да се одморат. Ова ќе им овозможи да ги наполнат батериите и да добијат сила, а сето тоа ќе им помогне во иднина да решаваат важни прашања кои ќе бараат смиреност и посветеност. Кога станува збор за саканите, треба да бидете повнимателни и повнимателни. Можно е да наидете на жестоки расправии.

ДЕВИЦА

Август нема да биде продуктивен колку што би сакале. Не трошете ја енергијата на празни потфати овој месец, зачувајте ја за поповолни моменти. Август е едноставно месец полн со ограничувања. Заборавете на претераната помош на другите – тоа нема да им користи ниту на нив, ниту на вас. Најдобро е да обрнете внимание на комуникацијата со семејството и пријателите во текот на овој месец.

ВАГА

Вагите нема да имаат среќа во заработката, иако имаат намера да си ги средат финансиите. Ќе мора да го променат ставот и да станат поодговорни во деловните работи. Претпоставените сакаат во нив да видат не само способност да продолжат со своите цели, туку и посериозен пристап кон важните, клучни прашања.

СКОРПИЈА

На крајот на летото, импулсивните и упорни Скорпии треба да ги ублажат своите барања и апетити. Подобро е да се фокусирате на една важна работа и да одите до крај, отколку да оставите многу од нив недовршени. Зафатените Скорпии би можеле да се соочат со тешка дилема – дали да останат во сегашната врска или да се вратат на големата љубов од минатото.

СТРЕЛЕЦ

Стрелецот ќе го искористи овој месец за релаксација и многу животни задоволства. Работата ќе ја префрлат во втор план, иако ова е поволен период за нив за каква било активност. Стрелците кои решаваат да се опуштат би можеле долго да останат во таа состојба на блаженство, па дури и неодговорност. Можни се нови романтични авантури, кои ќе се претворат во кратки врски.

ЈАРЕЦ

Внимавајте, август може да ве разочара, ќе биде месец на неостварени надежи! Не правете големи планови за овој месец и не ја трошете залудно својата енергија. Сепак, малите достигнувања се можни и реални, затоа тешете се во нив. Бидете внимателни со новите познанства и не бидете премногу отворени во односите со непознати луѓе.

ВОДОЛИЈА

Водолиите ќе бидат особено емотивни и раздразливи во август, а тоа може да предизвика големи проблеми со саканата личност. Овој месец не е најдобриот период за решавање на какви било проблеми или за средување на работите.

Уживајте во вашиот одмор, вашето омилено хоби или дружење со пријателите. Подобро е да ја насочите енергијата на професионални, деловни активности, а личните проблеми да ги оставите за подоцна. Секоја анализа на врската во овој момент може да доведе до крај на врската.

РИБА

Рибите се еден од ретките знаци кои ќе заработат пари во овој не толку продуктивен месец, а можеби дури и ќе се искачат на корпоративната скала. Колективната одговорност и плодното партнерство ќе доведат до голем успех. Ако сте осамени, барајте партнер во близок круг на луѓе или нивни познаници, тоа би можело да даде подобри резултати отколку да барате партнер во нови познанства.

Loading...
Next Post

За овие ЧЕТИРИ знаци од Зодијакот есента ќе биде НЕЗАБОРАВНА!

Вагите, Шкорпијата, Лавот и Рибите ги очекуваат судбоносна средба со сродна душа есента 2022 година Есента 2022 година ќе биде исполнета со романтика, емоции и страсна енергија за одредени хороскопски знаци. Оние кои летните месеци ги поминале сами наесен ќе добијат шанса повторно да се заљубат и да ја запознаат […]