ПРАКТИЧНА ЖЕНА ОЧАЈНА – ТОЈ ЗАМИНА! Наташа се заколна на вечна љубов, а сега мораше да упати потресни зборови!

admin22
loading...

Пред 2 години го доби третото дете, ќерката Антонија од врската со 27-години помладата партнерка, Барбара.

Често доаѓаше во Скопје, каде пораснал и каде сè уште живее неговата мајка – факти за легендарниот музичар Аки Рахимовски чие срце престана да чука на 22 јануари.

Балканската јавност остана во неверување, откако во саботата (22.01.2022) во 66-тата година од животот ненадејно почина фронтменот на групата Parni valjak, Аки Рахимовски.

Александар Аки Рахимовски имаше плодна музичка кариера и како фронтмен на групата Parni valjak зад себе остави голем број хитови, а Скопје и Македонија беа местата каде што тој постојано се враќаше и гордо споделуваше спомени за својот живот во нашиот главен град.

Наташа Павловиќ никогаш нема да ја заборави вечерта кога со стихови на неповторливиот музичар му вети вечна љубов на својот избраник

Наташа на својот Инстаграм профил сподели едно од спомените кои ги имала со покојниот пејач Аки, а фотографијата разнежни многумина.

„Загреб, Кнежија, облакодер во Брача Цвијица, скоро секој ден одев кај мојата Едита, пријателка од одделението. Влегувам во лифтот, а во него Аки.

Со глава и брада, Аки. Од страв едвај можев да кажам „Здраво“. Подоцна ми беше жал што немав храброст да му кажам дека ми е омилен пејач, дека постојано го слушаме и дека за нас подобар не постои. Но еј, таа моја гордост кога зброував во училиште со кој се возев“ – напиша Наташа и продолжи:

„Белград, Тополска, многу години подоцна. Се верив таа вечер. На забавата сите драги пријатели, стигнаа како изненадување од мојот иден, да прославиме. Посреќна не можев да бидам. А, потоа го слушам добро познатиот, со посебна боја глас: „Добро вечер, ви честитам на веридбата“.

Аки. Со глава и брада, Аки. Енергијата од таа вечер не умеам да ви ја пренесам. Мали се зборовите. Но еј, таа моја гордост кога имав чест таа вечер да ги пееме љубовните песни… со единствениот, неповторлив Аки. Скоро како тогаш кога го сретнав во лифтот“ – заврши водителката.

Павловиќ никогаш нема да ја заборави вечерта кога со стихови на неповторлив музичар му вети вечна љубов на својот избраник.

Емоцијата на Аки и композицијата „Steamroller“ засекогаш ќе бидат во срцето на вистинските љубители на поп музиката.

Loading...
Next Post

Тајната во случајот со Матеј Периш за која се премолчува

Матеј Периш (27) од Сплит исчезнал во Белград на 31 декември, а оттогаш 27 дена потрагата по него трае деноноќно. Во акцијата се вклучени и припадници на МВР, пожарникари, речни риболовци… Освен во главниот град на Србија, потрагата е проширена и во Пожаревац, Смедерево и Панчево, а од неодамна се […]