Пред малку се огласи МАЈА БЕРОВИЌ: Вестите се лоши, фановите во шок!

admin3
loading...

Маја Беровиќ се огласи на социјалните мрежи.

Босанската пејачка Маја Беровиќ стана мајка пред шест месеци, кога роди момче на кое таа и нејзиниот сопруг му го дадоа името Лав.

Со сопругот Ален се во брак пет години, а во врска се многу подолго. По долго време им се оствари желбата и сонот да станат родители.

Loading...

Бебето кое се роди го доби името Лав, а за ова име родителите долго размислувале.

По породувањето, младата мајка одлучи да се дистанцира од социјалните мрежи и оттогаш ретко објавуваше нови фотографии од нејзиното секојдневие.

Пејачката Маја Беровиќ се породи пред повеќе од половина година, па планираше летово да се врати на работа. Сепак, не одеше се според планот.

Маја имаше закажани настапи за следниот период, но сега откри нешто што ги загрижи нејзините фанови.

Маја Беровиќ на социјалните мрежи објави дека ги откажува сите претстојни ангажмани поради здравствени проблеми.

– Драги мои, за жал, поради моето нарушено здравје, принудена сум да ги откажам сите закажани концерти од утре до 16 август 2022 година – напиша таа.

– Ви благодариме за разбирањето. Ве сакам! – додаде Беровиќ, која неодамна го роди наследникот Лео.

Маја не даде повеќе детали за здравствениот проблем, додека нејзините обожаватели и испратија бројни пораки со поддршка.

Loading...
Next Post

Раскинаа, но не можеа еден без друг: Санем од серијата „Романтичарот“ наскоро ќе го каже судбоносното ДА!

Турската актерка Демет Оздемир, ѕвездата на серијата „Романтичарот“ е една од најпопуларните познати личности во својата земја, па медиумите постојано пишуваат за нејзиниот приватен живот. Како што најави Демет, таа наскоро конечно ќе му го каже судбоносното „да“ на својот вереник Огужан Коч — закажаа романтична прослава за 26 август. […]