Ретко кој се сеќава – Пријовиќ пред да се омажи со Филип беше во врска со победникот на Ѕвездите на Гранд!

admin22
loading...

Иако за тоа само се нагаѓаше со месеци наназад, Амар Гиле Јашарспахиќ дури неодамна призна дека ставил точна на долгодишниот брак.


Откако оваа информација излезе во медиумите, се огласи и сега веќе поранешната сопруга на победникот на музичкото талент шоу „Ѕвездите на Гранд“.

– Амар и јас се разијдовме по мирен пат. Имаме прекрасни години зад себе, како и иснот Дарис кој е нашето најголемо богатство.


Знаев за кого се мажам и дека неговата популарност ќе биде проследена со разни медиумски написи на кои не им обрнував внимание, истакна Ена за „Гламур“.

– Амар е прекрасен татко на нашиот син. Ние двајцата ќе останеме пријатели, какви што бевме и досега – додаде таа, додека Гиле пред камерите на истата емисија се надоврза со зборовите.


– Глупаво ми е кажам било што погрешно за неа зошто таа е мајка на нашето дете. Врзан сум за неа со срцето. Јас и ден денес ја сакам. Би било срамота да кажам дека не ја сакав. Ена е прекрасна жена. И кога не е моја, јас сум љубоморен, вели Амар Гиле.

Српската пејачка Александра Пријовиќ веќе долго време ужива во врската со Филип Живојиновиќ.


Меѓутоа, ретко кој се сеќава дека Пријовиќ на почетокот од кариерата беше во врска со колегата Амар Гиле Јашарспахиќ.

Имено, тие двајцата ја започнаа романсата додека се натпреваруваа во „Ѕвездите на Гранд“, а нивната врска беше доста бурна, па по бројни раскинувања во 2013 година ставија точка на романсата.


Оттогаш пејачката работеше на својот глас и на својот изглед, па денес е речиси невозможно да се спореди „старата“ со новата Александра, а дури и вкусот за мажи и е различен.

Сепак, кога ќе погледнеме назад, познатиот пејач изгледа беше најсреќен додека беше во врска со пејачката

Патем, двајцата по финалето на „Ѕвездите на Гранд“ се скараа, наводно поради неговата поранешна девојка.


Само два месеци после тоа, сè се смени, а тие ја прекинаа врската и ставија крај на нивната љубовна романса. Подоцна Амар Гиле изјавуваше дека не би можел поради својата љубомора да издржи да има девојка која работи како пејачка.

Тој во интервју за Објектив проговори искрено за најгледаното шоу Ѕвездите на Гранд.

– Многу се сменија. Искрено, порано во Ѕвездите на Гранд имаше и подобри пејачи, на пример една Александра Пријовиќ, една Дарко Лазиќ, Тања Савиќ.

Ова се гиганти со гласовни можности. Секако, не го потценувам ова сега, но немам кој да кажам: „Ова ќе биде aвезда!“ Тогаш жирито, мислам дека луѓето гледаат повеќе за жирито отколку за пејачот.

– Ова се композитори, а овие сега се само пејачи, така што првите имаат подобар агол на гледање. Бог и дал глас на Марија Шерифовиќ. Тоа е пејачка која нема конкуренција. И Ана Бекута и Снежана Ѓуришиќ, но некако повеќе го ценам коментарот од Босанaц отколку од сите нив.


Тој е построг и зборува сè искрено. Овие ментори само ги туркаат своите кандидати. Победникот оваа сезона многу ми се допадна, особено затоа што не е наметлив.

Не го забележав до финалето, а тој заслужи да победи. Кога испеа песна од Балашевиќ, тој покажа што може да направи и мислам дека ќе успее, кажа Амар за Објектив.

Loading...
Next Post

Драматично предупредување на епидемиолозите: До 15 август вратете се од годишен одмор!?

Шефот на словенечкиот Институт за јавно здравје, Милан Крек, вчера, на прес-конференција предупреди дека новите варијанти на вирусот се раширени во целиот свет и дека делта-варијантата предизвикува најголема загриженост. „Луѓето треба да бидат многу внимателни кога планираат патувања. Нека го следат текот на епидемијата, кој многу бргу се менува“, рече […]