РЕЦЕПТ ЗА АЈВАР КОЈ НЕ СЕ ГОТВИ! Овој рецепт го чекавме сите-одма запишете си го!

admin22
loading...

Доколку сте зафатени со работа и немате многу време да застанете покрај шпоретот за да подготвите домашен авјар, ви даваме рецепт за овој кој не се готви.

Состојки:
-1,5 кг домати,

-3 кг пиперки

Loading...

-2 глави лук

-4-5 лути пиперки

-2 супени лажици сол

-2 лажици шеќер

Подготовка:

Пиперката и доматот убаво измијте ги, па исечете ги, но исчистете ја пиперката од семките. Исчистете го и лукот. Сите состојки ставете ги во блендер, па изгмечете ги и додајте сол и шеќер.

Ајварот убаво измешајте го и истурете го во подготвените тегли.

Вашата зимница е готова!

Loading...
Next Post

(ВИДЕО) Италија им дава по 15.000 евра на сите што ќе се преселат на островот

Парите мора да се искористат и за купување или реновирање на дом, при што парите не можат да надминат половина од вкупните трошоци за домот или реновирањето, а владата нема секогаш да ги предаде целосните 15.000 евра. Ако некогаш сте посакале да живеете на сончев остров, сега имате шанса бидејќи […]