Се мажи најубавата жена од Босфор: Eве кој познат Турчин ѝ го украде срцето на Демет Оздемир?

admin22
loading...

Актерката од популарните турски серии објави кога ќе се омажи за својот избраник.

Турската актерка Демет Оздемир, ѕвездата на серијата „Сонувачот“ која се емитуваше и кај нас, е една од најпопуларните личности во својата земја, па медиумите постојано пишуваат за нејзиниот приватен живот.

Како што најави Демет, таа наскоро конечно ќе му го каже судбоносното „да“ на нејзиниот вереник Огужан Коч — тие неодамна правеа веридба а сега закажаа романтична прослава за 26 август.

Демет на веридбата промени три фустани, од кои два бели и еден розов.

Оваа врска, инаку, е една од најследените во Турција, особено откако парот раскина во одреден момент минатата година. Сепак, згодниот музичар и водителката и убавица од серијата „Сонувач“ набрзо сфатија дека не можат еден без друг, па следеше помирување.

Неколку месеци откако повторно станаа пар, Коч ја запроси Демет на 14 февруари, Денот на вљубените.

Нејзиниот иден сопруг е еден од најпознатите мажи во Турција, а учествувал во неколку телевизиски проекти.

Иако има музичко образование и музиката му е примарна работа, тој се испробал на многу полиња, а е доста успешен како актер и сценарист, пред се во комедијата. Покрај тоа, тој е и еден од најатрактивните момци на турската јавна сцена.

Таа денес е една од најбараните актерки во Турција, многу се пишува за нејзиниот приватен живот, особено за љубовниот, иако се труди тоа да го сокрие од очите на јавноста. Имено, тие ја поврзале со бројни згодни мажи, иако за многумина од нив била и кобна.

Актерот Јусуф Чим не можеше да одолее на нејзиниот шарм, со кој идната невеста глумеше во серијата „Мирис Јагода“ во 2015 година. Тие се забавуваа две години и беа на прагот да се венчаат. Но, тие нагло раскинале, бидејќи, како што истакнале, љубовта згаснала.

По Јусуф, Демет се заљубил во колегата Сечкин Оздемир. Тие за прв пат беа видени во јавноста во 2018 година, но преовладува мислењето дека нивната романса започнала многу порано.

Дефинитивно, нејзината најгледана врска беше со актерот Џана Јаман, кој и беше партнер во хит серијата „Загатка“. Многубројните фанови навиваа за нивната љубов, бидејќи хемијата меѓу нив беше повеќе од очигледна. Но, тие никогаш не потврдија дека се во врска, иако фотографиите од одморот на кои актерите се заедно инспирираа гласини.

Оваа убава актерка се појави и во спотот на поранешниот сопруг на Емина Јаховиќ, познатиот турски пејач Мустафа Сандал. Токму тогаш меѓу нив се појавија некои искри.

Сепак, на крајот пејачот Огзан Коч и го украде срцето на познатата Санем. Нивната врска беше крајно турбулентна, а парот дури и раскина на крајот на минатата година. Очигледно не можеле долго еден без друг, па на љубовта и дале уште една шанса. Се испостави дека не можеле да донесат подобра одлука.

Loading...
Next Post

Утре е Света Ана, направете ги овие работи за среќа

Иако нејзиниот главен празник е на 9 септември, православната црква утре на 7 август го празнува успението на Света Ана, мајката на Пресвета Богородица Марија. Утре, верниците одат во манастирскиот комплекс посветен на Света Ана во село Маловишта кај Битола, кое е единствено во рамките на Националниот Парк Пелистер. Се […]