СЕ МЕША ВО СЕ: Најлошите свекрви се раѓаат во овој хороскопски знак

admin3
loading...

Односот помеѓу снаите и свекрвите е многу често далеку од прекрасен. Се разбира, постојат и такви што се согласуваат , но многу често се зборува за односи со завист, непочитување, па дури и омраза помеѓу двете најважни жени во животот на еден маж.

Секоја мајка го сака најдоброто за своето дете, но некои од нив секогаш сакаат да бидат на прво место, дури и кога нејзиниот син ќе се жени. А според астролозие, еве во кој хороскопски знак се раѓаат најлошите свекрви:

Бик

Loading...

Свекрвата Бик секој ден околу вас ќе плете невидлива мрежа, од која нема лесно да излезете.

Таа ќе се меша во сè и воошто нема не се двоуми да даде совет за храна, облека, пари, без разлика дали вие ќе го побарате. Ќе ви вели дека сака сè што сакате и вие, а потоа, зад грбот, ќе ве озборува дека немате вкус.

Таа е неописливо тврдоглава и не попушта ниту милиметар. Сè што треба да направите е да се надевате дека нејзината сила ќе трае пократко од вашето трпение.

Loading...
Next Post

ЌЕ СЕ НОСИ МАСКА СЕКАДЕ: Филипче кажа нови мерки...

Се забрануваат семејни собири, слави и прослави во домови, а маска задолжително треба да се носи секаде, предлага Комисијата за заразни болести како нови мерки за заштита од ширење од коронавирусот. Новите мерки кои ги предлага Комисијата до Владата ги кажа денеска министерот за здравство Венко Филипче и се предложени […]