СЕ ОГЛАСИ И МАЈКАТА НА ДАРКО ЛАЗИЌ ПО ВЕСТА ДЕКА ГО ИСФРЛИЛА ОД КУЌАТА: Еве што им кажала на него и на Барбара

admin22
loading...

По веста во локалните медиуми дека познатиот пејач Дарко Лазиќ бил исфрлен од својата куќа во Брестач од неговата мајка Бранка, и дека не биле во добри односи, порталот Pink.rs ја контактирал мајката на фолкерот.

Како што вели, не се во лоши односи со нејзиниот син.

– Не е точно дека сум во расправија со Дарко. Ниту, пак, е вистина дека го избркав од дома. Не знам кој го зборува тоа. Тоа е лага.


Тој е мое дете, што и да е и како и да е, не можам да му се лутам – вели Бранка за порталот Pink.rs, а на гласините дека не го гледа внукот Алексеј, таа одговори:


– Марина го донесе Алексеј, го гледам. Можеби таа не го неси веќе некое време, но најчесто го гледав како бебе. Тие се блиску до неа.


Дарко го донесе и Алексеј – вели мајката на пејачката и открива дали Дарко ја носи новата девојка Барбара Бобак во куќата, како и каква врска има со неа.


– Некогаш Дарко доаѓа сам, понекогаш ја носи Барбара. Засега, таа е само негова девојка, не е снаа, туку девојка на Дарко. Не сум во кавга ниту со Дарко, ниту со Барбара. Последен пат беше со мене пред четири дена и ќе дојде утре.

Не знам дали ќе дојде сам или со Барбара – вели мајката на Дарко.

Марина Гагиќ за еден месец на суд ќе се сретне со нејзиниот поранешен свршеник и таткото на нејзината ќерка Марина Гагиќ.

Тие на рочиштето ќе утврдат кои обврски ќе му припаднат на пејачот за воспитување на нивниот син. Како што пишуваат српските медиуми, Гагиќ бара потполно старателство над синот и алиментација од 500 евра. Нивните пријатели велат дека Гагиќ испаднала фер бидејќи ги земала во предвид финасиската состојба на Дарко и не барала многу пари.


Марина и Дарко веќе некое време комуницираат само во врска со нивниот син, а за се останато се договораат преку адвокатите. Гагиќ го тужи Дарко бидејќи не давал пари за детето, додека неговата мајка Бранка тврди дека тоа не е вистина и дека на поранешната свршеница и давал пари на рака.


Инаку, како се пишува, Марина неколку пати се обидела да разговара со Дарко за да се договорат за нивните обврски надвор од судот, но бидејќи беше невозможно одлучила да го тужи.

Марина неодамна и сама ги потврди овие пишувања.

„За еден месец го имаме првото судење, така да ќе видиме што ќе биде. Се слушаме околу детето, се договараме околу Алкесиј. Толку сме во контакт откако си заминав, другото ќе го решиме на суд“ ијави Марина.

Loading...
Next Post

Од денеска ви се менува животот: За oвие знаци од Зодијакот почнува судбоносен период!!

Збогум за ретрограден Сатурн! Многумина ќе бидат олеснети сега кога планетата на судбината се движи директно! Според мислењето на астролозите, ретроградниот Сатурн е од исклучително значење – кога планетата карма започна ретроградна, тогаш започна фазата во која ја баравме рамнотежата во судбоносните настани. По цели 5 месеци ретроградно движење, Сатурн […]