СЕ ОГЛАСИ МАРИНА ТУЦАКОВИЌ ОД БОЛНИЦА: Испрати прва порака

admin22
loading...

Една од најпознатите српски текстописци, Марина Туцаковиќ, вчера беше итно хоспи тализирана поради коронавирусот. Нејзиниот син ги сподели тие информации преку социјалната мрежа Твитер.


Една од најпознатите авторки на бројни регионални хитови, Марина Туцаковиќ, се бори со ракот, а нејзиниот син Милан Лаша Радуловиќ на Твитер побара помош.

„Помош! Мајка ми има сериозно зад ушување. Службата на терен може да дојде само во два часот, што може да биде доцна. Таа не сака да оди кај ковид болните.


Дали има некој број од експерти што би можеле да ја слушаат што е можно побрзо? Ние сме во Белград.Пишете ми“, напишал тој.

По некое време, тој повторно се јавил и ги известил придружниците дека техничарот е пронајден.

„Ви благодарам до небо на сите“, порача тој.

Синот на Марина редовно ги известува своите придружници за нејзината состојба и објавува нејзини фотографии.


Текстописецот Марина Туцаковиќ, која имаше на пад на гушење во вторникот и и беше дијагностициран коронавирус, сеуште е на кислород.

Таа е во тешка состојба и животот и е загрозен, но не е на апарати за дишење, потврдено е од извор близок до семејството.


Марина Туцаковиќ моментално е на одделот за интензивна нега во КБЦ „Д -р Драгиша Мишовиќ“. Како што рече Милан Радуловиќ Лаша, син на Марина Туцаковиќ, нејзината заситеност со кислород во крвта била педесет, што е исклучително лошо.


Денес, состојбата е малку подобра, а заситеноста е на осумдесет и осум, но докторите сепак ја третираат како сериозна пациентка чиј живот е загрозен.

– Таа беше во ужасна состојба, ние дури и не се посомневавме за вирусот – рече Лања синоќа.

– Мислевме дека ракот напредувал и дека одливот пукнал и дека тоа предизвикало проблем. Сега е во „Д -р Драгиша Мишовиќ“, на интензивна нега, во многу лоша состојба, на кислород.


Таа ми испрати порака, што значи дека е малку жива, но ќе видиме. Лекарите не дадоа никакви прогнози, тие ќе се менуваат од час во час – рече Лања и додаде:

– Благодарен сум на сите добри луѓе кои испраќаат позитивни мисли и благодарен сум на патријархот кој ја прочита молитвата – заврши Лања синоќа, како што пренесуваат медиумите.

Loading...
Next Post

ЕВЕ ЗОШТО ЦЕЦА И МИЛИ ЗАВРШИЛЕ НА СУД: Мили бара од неа ВРТОГЛАВА СУМ ПАРИ, oва е причината

Фолк ѕвездата Цеца Ражнатовиќ на снимањето на првото шоу на Ѕвезде Гранда откри дека се суди со Александар Милиќ Мили, по неколкумесечни шпекулации дека поранешните соработници веќе долго време не се во добри односи. Цеца посочи дека тие се на суд, но дека се тоа цивилизирани луѓе кои зборуваат. После […]