Се сеќавате ли на Наташа од Жикина династија: Долго време криеше само ЕДНА ТАЈНА!

admin22
loading...

Гала Виденовиќ Алексиќ важи за една од најубавите југословенски актерки, а улогата на Весна од филмот „Јагоди во грлото“ ја направи особено позната. Иако нејзиниот приватен живот е непознат, таа пред неколку години ја откри тајната од снимањето.

Во споменатиот филм нејзиниот партнер беше Милан Штрćиќ, а во една прилика актерката истакна дека нејзините интимни сцени биле тешки.

– Кога требаше да снимам љубовни сцени со Милан Штрjиќ, кој го играше Рилет, јас и режисерот се скаравме и не разговаравме десет дена.

Loading...

Немав проблем со каква било задача, но, со оглед на фактот дека Естер е многу млада и дека ова е нејзино прво искуство, мислев дека не може да се однесува како да е искусна – рече Гала пред неколку години и натаму истата пригода истакна дека таа до денес не го гледала филмот во целост, бидејќи, како што истакна, го доживува на многу емотивен начин.

Актерката се појави во епизодите на „Андрија и Анѓелка“ пред неколку години, каде добро се снајде во улогата на професор по англиски јазик, а публиката ја памети и од „Жикина династија“ за улогата на Русинката Наташа.

Целата поранешна Југославија беше особено воодушевена од улогата на Естер во легендарниот филм на Јован Ашин „Топче на вода“.

Гала денес има 49 години и изгледа одлично

„ Ја обожавам Србија, но таа просто тогаш не ми припаѓаше на мене, мојот центар на светот во тие години беше Малибу во Калифорнија.

Заминав за Америка за да избегам од празната, лошата и грешна средина каква што беше мојата земја во тоа време. Сакав да освојам поширок простор.

Не заминав во САД поради некој холивудски сон, основна цел ми беше актерството. За мојата кариера, се грижеше менаџерот на Стинг.

Требаше да се одлучам помеѓу работата која носи многу, но уште повеќе- го руши личниот мир. Немав голема дилема. Денес гледам дека холивудскиот сон не е мерило за успех како некогаш, затоа што Америка веќе не е центар на светот“, изјави актерката.

Гала раскажала и зошто се повлече од јавниот живот. Она што малкумина го знаат е податокот дека додека ја немало во јавниот живот, таа всушност творела.

Гала со сопругот, режисерот Владимир Алексиќ

„ Да нема забуна, не сум правела никаква пауза. За тоа време, се занимавав со важни работи: учење, семејство, јас создавав“, рекла актерката.

Во САД, таа живееше ов 1989 година. Нејзин сопруг е режисерот Владимир Алексиќ, со кој ги има синовите Дамјан и Павле. Пред неколку години, Гала доживеа тешка сообр-аќајна несреќа кога на пешачки премин на неа налета еден несовесен возач и ѝ нанесе тешки последици.

По таа повреда, замина на одмор на Бали, по кој изјави дека ја запозналка хинду филозофијата на живеењето.

Денеска, таа има 49 години и сѐ уште изгледа одлично.

Loading...
Next Post

Три години не сум ги ни допрела прозорците, а тие уште сјајат! Ова е МОЈАТА ТАЈНА

Добивме едно необично писмо со порака и совет како да се задржи прозорецот ЧИСТ И Сјаен без никакви проблеми. Ви го пренесуваме писмото во целост: „Драги Пред 3 години го прочитав советот на вашиот портал „Како лесно да ги исчистите прозорците“. Денес, после толку години, можам да кажам дека тие […]