Седнав со ќерка ми да ручаме во еден ресторан во Грција – Кога дојде сметката останав ЗБУНЕТА ФОТО

admin22
loading...

Српска туристка на Фејсбук побарала помош да најде ресторан кој го воодушевила…

Во Фејсбук групата „Во живо од Грција“ беше споделена објава на српска туристка која ја посети Атина.

Имено, како што навела во објавата, сакала да остави позитивна рецензија за еден грчки ресторан каде била воодушевена од однесувањето на келнерот кој и помогнал кога не се чувствувала добро поради топлотен удар.

„Вчера со ќерка ми посетивме ресторан во Атина за да јадеме, а јас да се обидам да се опоравам во климатизираниот простор. Мене не ми беше добро, келнерот ми донесе крпа и мраз, па отиде да земе апчиња, праша неколку пати како ми е, може да помогне…

По заминувањето ми даде крпа со мраз како сувенир да ја чувам на глава и добивме гратис баклава… Сакам да оставам позитивна рецензија, но на картичките се гледа дека сум јадела во Грчки приказни, според сликите на нет не е тој ресторан…

cпоред сметката на ЕЛАИА, ништо не покажува… Мислам дека ресторанот имал шарени плочки, од левата страна има кафеана и кујна, внатре е мал простор, а надвор е тераса, пониска од акрополата… На тоа се сеќавам, бидејќи многу ме болешее глава…“, се наведува во публикацијата.

Сметката од ресторан во Грција

Многу корисници на социјалната мрежа оставија коментари, меѓу кои и хумористични:

„Можеби сте биле кај некого дома, но глупаво било да ви кажат“, гласи еден коментар.

„Па, имав силни болки, но не и психички пореметувања, па не знам дали тоа беше куќата или ресторанот“, одговорил авторот на објавата.

„Има една куќа во Вршац што има огромен двор и неколку големи маси, таму поминува камион и неколку пати му се случило да влезе човек во куќата, прашуваат што има да јаде и пие, тој добро ги послужува, за малку ќе им дадеше грав еднаш“ .


Покрај духовитите коментари, имаше и конструктивни предлози:

„Секогаш кога не сте сигурни, ставете го телефонскиот број од сметката во пребарувањето и тоа е тоа“;

Авторката на објавата, која барала помош во група чии членови се Срби кои сакаат да летуваат во Грција, на крајот успеала да го најде ресторанот за кој прашувала.

Нејзиното пребарување беше плодно, а веруваме дека оставила позитивна рецензија за тој ресторан на Google.

Со денови читавме најмногу за негативни искуства на одмор, а оваа приказна уште еднаш ја врати вербата во луѓето.

Loading...
Next Post

Убави вести за сите кои скенираат фискални - Лимитот за поврат на ДДВ ќе порасне до 2400 денари - ЕВЕ КОГА!

Управата за јавни приходи, ги информира корисниците на апликацијата МојДДВ, дека може да се вратат на напредниот скенер за скенирање на фискални сметки. -Прилагодената верзија на Мој ДДВ е веќе достапна на Apple appstore, додека Android верзијата е достапна на Huawei app Gallery, а за Playstore се очекува во најбрзо […]