Штом ја видела фотографијата од дечкото, веднаш знаела дека ја изневерува: Дали гледате што го издало?

admin22
loading...

Женската интуиција речиси секогаш правилно ги насочува жените кога се сомневаат дали нивниот сакан ги изневерува. Кога жена се сомнева дека нејзиниот партнер има друга, во 85% од случаите таа е во право. Но, кога маж мисли дека неговата партнерка го изневерува, во право е само во 50% од случаите.

Тоа се бројките до кои дошол австралискиот статистичар Џон Краучер, кој со години го истражува однесувањето на луѓето за да научи кого и како сакаат луѓето. Истакнатиот професор во својата книга „Love by Numbers“ открива многу интересни податоци и совети за врските и бракот.


Според него, реченицата од која на секој маж му смрзнува крвта е „Треба да разговараме“, затоа што во тој случај неговата партнерка сака или да го откачи, или да му соопшти дека пронашла друг, или да му каже дека дознала нешто за него.


Втората реченица која мажите мразат да ја слушнат е „Која е таа жена со која разговараше?“, додека пак жените мразат кога ќе слушнат „Што има за вечера?“.

Поради фактот што 60-90% од физичката комуникација на луѓето се состои од невербални сигнали, голем дел од книгата на Џон е посветена на јазикот на телото.


Џон вели дека за еден маж да изгледа што попривлечно, тој треба да носи црвена маица и да разговара со друга жена, или уште подобро со две други жени. Од друга страна, на мажите им се попривлечни жените кои седат сами.

Неколку детали од фотографијата која ѝ ја испратил на својата девојка го издале прељубникот.


Момчето сакало да ѝ се пофали на својата девојка со вечерата која ја подготвува додека наводно е сам дома, но фотографијата го издала поради тоа што неговата девојка Кајли веднаш сфатила дека тој ја изневерува.

Наизглед, фотографијата може да биде нормална, во една тава се крчкаат тестенини, а во другата болоњезе сос.


Меѓутоа, тоа е само привид, а во видеото кое Кајли го објавила на социјалната мрежа ТикТок таа објаснува како открила дека нејзиното момче ја изневерува.

Имено, над плочата за готвење се наоѓа црн рефлектирачки дел од шпоретот и Кајли ја зумирала фотографијата, па јасно ги видела женските раце кои држат мобилен телефон.

Тоа не било сè, Кајли утврдила дека тоа е непозната жена која има лакирани бели нокти, прстен и розов „Apple“ часовник.


Во секој случај, очигледно дека вечерата на момчето веднаш му станала одвратна, а Кајли станала хит на интернет со видеото кое го објавила.

Погледнете го видеото:

@kayla_paeth

Gots to do better my guy lmao ##fyp

♬ what the fuck was that – champagnemami

Loading...
Next Post

Јован пoчина додека бил со љубoвницaта, а кога ќе видите сопругата што му напишала на ГPOБOT нема да ви биде добро!

Неговиот син застанал на страната на неговата мајка, но остатокот од семејството создаде хаос. Кога еден човек поч инал неодамна, неговата сопруга одлучи да не ја вреже на неговата надгро бна плоча стандардната порака што луѓето им ја оставаат на своите најблиски. Имено, откако открила дека нејзиниот сопруг ја изнев […]