СИТЕ СВАТОВИ ГЛЕДАА ВО ДЕКОЛЕТО НА ЦЕЦА: Пејачката во прв план го покажа својот НАЈСИЛЕН АТРИБУТ! (ФОТО)

admin22
loading...

Сузана Јовановиќ и Саша Поповиќ денеска слават затоа што синот на Сузана Данијел се жени со својата долгогодишна девојка Тијана.

Семејството Поповиќ дотерани тргнаа на прославата од својата куќа на Бежанијска коса, каде беа спремно пречекани од новинарите.

Фотографиите покажаа дека сите во семејството внимателно се подготвуваат за овој момент.

Веселото семејство кратко разговараше со новинарите, а потоа се упатија кон место каде со пријателите и семејството ќе го прослават еден од најубавите моменти во животот.

Младенците веќе пристигнаа во ресторанот каде што ќе се слави, пренесува порталот Србија Данас.
Обезбедувањето ги затвори портите во дворот на ресторанот за новинарските екипи да не можат да се приближат до салата.

Обезбедувањето истакнало дека е забрането да даваат било какви информации за Саша Поповиќ и Сузана.

Поранешниот сопственик на „Гранд“ и пејачката претходно истакнаа дека ќе соберат половина од естрадата на свадбата на Даниел. Се очекуваат повеќе од 300 гости, најпопуларните пејачи.

Дека ќе биде луксузна и незаборавна свадба покажува и фактот што младенците и нивните родители се грижеле за секој детал.

Најголемата балканска ѕвезда Светлана Цеца Ражнатовиќ пристигна на свадбата на нејзиниот син Сузана Јовановиќ од првиот брак Данијела.

Таа само се упатила со автомобил, а на свадбата дојде во зелено одело и со длабоко деколте во преден план.

Инаку, на прославата први пристигнаа Саша и Сузана заедно со нивната ќерка Александра, а потоа и бројни гости од бината.

Популарниот ресторан во главниот град, каде што се одржуваат свеченостите, е богато украсен.

Невестата блесна во венчаница со кристали, а Даниел не ја симна насмевката од лицето. Свечената сала беше полна со светилки и украси во сребрена боја, а на подот имаше вештачка магла.

Loading...
Next Post

Еве како реагираше Маја Сопта по веста дека е пронајден Матеј Периш ФОТО

Телото на 27-годишниот Матеј Периш утре ќе биде испратено од црквата Св. Анте во Белград за Сплит, каде што ќе биде погребан, соопшти денеска белградската надбискупија. Таткото на момчето кое исчезна на 30 декември, Ненад Периш за медиумите изјавил дека конечно си го враќа својот син дома, во неговиот Сплит. […]