СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Филипче со прес конференција

admin3

Прес-конференција на министерот за здравство Венко Филипче и министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски.

Loading...
Next Post

Нови четворица позитивни на корона од Дебар-еве каде се прогласува кризна состојба

Четири нови пациенти има со коронавирус кои ќе бидат префрлени на Инфективната клиника во Скопје, кажа министерот за здравство Венко Филипче. Тие се поврзани со брачната двојка од Дебар, кои беа втор и трет случај на заболени. Осуммината претходни пациенти со коронавирус се стабилни, освен првата пациентка од Дебар, кај […]