СО ГОДИНИ ЧЕКАШЕ ДА ЈА ЗАПРОСАМ: Ама јас ја направив најголемата глупост во животот! Не знам дали ќе ми прости…

admin22
loading...

Предлогот за брак треба да биде еден од најспецијалните моменти во нечија врска, но еден маж (35) наиде на лавина критики бидејќи ја „запроси“ девојка со пластичен прстен додека бил пи јан.


Во анонимна објава, тој откри дека е во врска пет години, а во последните три години, девојката неколку пати му рекла дека сака свадба, на што тој секогаш и вели: „Чекај и ќе се случи еден ден“.

Една ноќ се опиј анил со пријателите во градот и добил пластичен прстен на наградна игра.


„Во мојата пијана состојба, си помислив: „Знаеш ли што би била одлична идеја? Ако се преправам дека запросив девојка со ова“.

„Таа беше загрижена и ме праша што се случило. Јас и реков да седне на работ на креветот. Потоа клекнав на едното колено и го покажав ужасниот прстен, прашав дали ќе се омажи за мене, по што пукнав од смеење“, напиша тој.


Но, тој не ја доби реакцијата што ја очекуваше. Девојката се вознемири и го праша дали се шегува и отиде да плаче во бањата.

„Плачеше и рече дека не може да поверува дека ми е смешно“. Знаеш колку ми значи свадба.


Го ун ишти тој посебен момент со предлагање шега.

„Ја прашав како знае дека е шега, и таа одговори дека „подобро да се шегувам со тој прстен. Јас и реков дека е во право, но дека претерува.


Потоа отидов во кревет и заспав. Денес девојката плаче цело време и ми вели да направи забавно на неа и нашата врска“, додаде тој.


„Иронично, планирав наскоро да ја запросам“, призна тој. На крајот, тој ги праша корисниците на интернет дали навистина греши, и тие брзо го приземјија.


„Не претерала. Се шегувавте со нејзините чувства. Веројатно плаче затоа што знае што треба да направи сега”, е еден од коментарите.

Loading...
Next Post

Во октомври овие три знаци со невидена среќа, ОГРОМНИ ПАРИ им се на дофат, но постои еден услов

Прочитајте што предвидува финансискиот хороскопот за октомври. Познатиот руски астролог Павел Глоба откри кои знаци ќе постигнат огромен успех во областа на финансиите и бизнисот во наредниот месец. Како што вели, сосема одеднаш, ќе ги снајде неочекувано богатство, а еве ги знаците за кои станува збор … Овен Овенот ќе […]