Со солзи во очите донесе конечна одлука – Слобода Миќаловиќ го остави после 15 години!

admin22
loading...

Американскиот портал Beautiful Women Pedia ја прогласи српската актерка Слобода Миќаловиќ за најубава природна актерка во светот.

На списокот со најубави природни актерки на порталот српските жени заземаа позиции и порано. Некои од познатите личности, кои беа на нивните списоци, се Наташа Беквалац, Билјана Типсаревиќ, Ана Кокиќ, Софија Милошевиќ и многу други.

Убавата Слобода привлекува големо внимание, па дури и Моника Белучи ѝ коментира на една од нејзините фотографии.

За жените од овие простори, Американците секогаш изјавувале дека „добиле генетски џекпот“, како и дека мажите во нив „лесно може да се заљубат и неколкупати на ден“. Понатаму е наведено дека „зборот здодевна не постои во нивниот речник, тие се мистериозни, имаат полни усни и се многу згодни, без оглед на возраста“.

Неодамна се огласи Слобода Миќаловиќ, а сега и официјално го реализираше својот план да остави нешто што го градеше со години по прекрасни 15 години. Таа не ја донесе одлуката само кога солзите и течеа по образите.

Актерката неколку минути пред да излезе на сцената призна дека одлуката ја донела доброволно.

На Слобода и е чудна целата ситуација, бидејќи се ќе остане исто, иако таа веќе решила доброволно да си замине.

– Не спиев цела ноќ. Возбудена сум како кога ја имавме премиерата – изјави Слобода Миќаловиќ пред нејзината последна изведба на мјузиклот „Чикаго“.

Мајсторската улога на Рокси Харт од мјузиклот „Чикаго“ и ја предаде на помлада колешка.

– Дојдоа некои нови претстави, мојот репертоар е полн. „Чикаго“ сега се игра многу ретко, се случуваше да се игра еднаш во шест месеци, а тоа е погубно за актерите и претставата.

– Сакам да одам и да се сеќавам на шоуто како што беше. И добро е да се тргне кога е убаво – искрено изјави Слобода за „Ексклузив“ и со солзи во очите засекогаш се прости од Рокси.

Да потсетиме, Слобода уште од мали нозе зачекори на јавната сцена кога се појави во шоуто на Милорад Мандиќ Манда.

Милорад Мандиќ Манда беше домаќин на детската емисија „Од другата страна на виножитото“ во раните 1990-ти, која го одбележа детството на многумина.

Освен гостите во студиото и музичко-сценската работа, дел од емисијата беше посветен и на дружењето со децата од другите градови.

Манда посети многу градови, но Лесковац е посебна приказна – имено, Слобода Миќаловиќ, која тогаш имаше девет години, за прв пат се појави на малите екрани.

Водител и спонзор на емисијата беше фабриката од Лесковац, а се се снимаше во кругот на фабриката.

Loading...
Next Post

(ВИДЕО) „ГЛЕДАМ ВО ТАА МАТНА ВОДА, ДАЛИ Е ВО НЕА...“ Таткото на Матеј Периш едвај ги задржа солзите

Потрагата по исчезнатиот Матеј Периш од Сплит, кој исчезна на 30 декември 2021 година во Белград, каде со група другари од Сплит дошол да ја дочека Новата година, трае веќе четири недели. Четири недели неизвесност, страв, надеж, тага и чиста агонија за семејството на младиот човек. Ненад Периш, таткото на […]