Сопругата на Драган Бјелогрлиќ е вистинска убавица

admin22
loading...

Драган Бјелогрлиќ е еден од најпознатите и најпочитуваните во неговата индустрија, но кога ќе се појави во јавноста придружуван од сопругата, нема сомнеж дека поради нејзината убавина тој често го „одзема“ целото внимание.

Драган е во брак со убавата Маја повеќе од две децении, и тие имаа две деца, Миу и Алексеј.

Ѕвездата на култните српски филмови не сака да зборува за неговиот приватен живот, а во јавноста тој ретко се појавува со жената која пред две децении му го освои срцето.

Маја не се појавува често во јавноста бидејќи повеќе не се занимава со јавна работа.

Сепак, кога го придружува на битни случувања, многу коментираат за нејзината убавина, што и не е чудно со обзир на тоа дека своевремено се занимавала со моделинг.

На почетокот на деведесеттите години од минатиот век, кога Драган беше на врвот на својата слава, тој сними реклама за кујнски мебел. Потоа ја запозна Маја, студентка по англиски јазик и литература, која се занимаваше со моделирање. По венчавката, таа се откажа од својата манекенска кариера и извесно време работеше како преведувач.

Вака изгледа денес:

Loading...
Next Post

Момент кој ги остави сите без текст - Еве што направи Душко на ВЕНЧАВКАТА со ЈЕЛЕНА

Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ се во хармоничен брак повеќе од една деценија, а и тие и нивните гости долго ќе ја паметат нивната венчавка. Јелена Карлеуша првпат ја откри вистината за својот брак со фудбалерот Душко Тошиќ. „Ние воопшто не сме заедно, со години“, раскажа српската пејачка во емисијата […]