СОВЕТ ОД ИНФЕКТОЛОЗИТЕ: Заштитните маски треба да се чуваат на овој начин кога не ги користиме!

admin22
loading...

Во пандемијата на коронавирус, маските станаа предмет што ќе го проверите за да видите кога ќе излезете од дома.

Со клучевите, мобилниот и паричникот е незамисливо да се започне денот денес без заштитната маска за лице што е задолжителна при напуштање на куќата.

Откако научниците му рекоа на светот дека маските се детали што можат да нè спасат од инфекција, не сите престанаа да се сомневаат во нивната ефикасност, но повеќето, дури и многу скептици го сторија тоа.

Сепак, многумина што се придржуваат до заштитните мерки прават грешки, дури и на дневна основа, што може да ја намали ефикасноста на нивната маска за лице.

Loading...
Next Post

Овие хороскопски знаци се вистински миленици на среќата

Проверете во кои хороскопски знаци се раѓаат најголемите среќници и усвојте некои од нивните доблести. Стрелец Луѓето родени во овој знак се вистински доказ дека доброто се враќа со добро. Стрелците се големи позитиви и вечни оптимисти и претпочитаат да им помагаат на другите. Тие се многу упорни кога станува […]