СРЕЌЕН РОДЕНДЕН, РАКОВИ: Одлична година пред вас – ве чека нова љубов и огромен прилив на пари, но под 1 услов

admin22
loading...

За вас сè е полесно отколку во претходните години затоа што Сатурн повеќе не е во Јарец и не ве вознемирува премногу.

2021 година ќе биде среќна за Раковите, а поголем дел од нив ќе имаат можност да си ги остварат целите кои сами си ги зацртале за себе.

Сепак, за да се постигнат овие цели, Раковите ќе мора да научат како да внесат хармонија во себе и околината, да си ги контролираат емоциите и да не се сомневаат во своите вештини.

Во јули и август, ѕвездите ќе бидат на ваша страна и треба да ги искористите можностите кои се нудат, дури и оние кои личат комплексно. Бидете оптимисти и амбициозни.

Годината е добра за раѓање дете или станување родител, а голем дел од слободните Ракови ќе започнат врска.

Во текот на годината, притисокот од дополнителни одговорности ќе ви ја стави на тест лојалноста и посветеноста кон односите со саканите.

Обидете се да се потрудите да се грижите за вашите финансии, но и да не го занемарувате се=ксуалниот живот. Повеќе патувања, добро здравје и добро расположение ќе му донесат Јупитер на Риби и Водолија, а ваше е да уживате.

Финансии и работа

Можни се поголеми парични добивки. Инвестирајте повеќе пари во развој на бизнисот. Обидете се да се фокусирате на напредокот, а не на минатото и на она што ви беше тешко, кога сè беше многу полесно.

Она што се разликува од претходниот период е тоа што не мора да се потпирате на другите, затоа што треба многу да направите сами.

Ако ви недостасува сертификат или диплома, време е да се фатите за работа и да завршите и да научите што можете да направите. Бидете внимателни кога донесувате некои нови одлуки.

Вие сте малку бавни, но тоа нема да биде проблем. Напротив, тоа ќе ве заштити. Не земајте заем оваа година и заштедете повеќе, така што сè друго ќе биде добро. Можна е соработка со луѓе од странство.

Љубов

Имате чувство дека нешто ќе промените оваа година во врска со вашиот партнер и сексуалниот живот. Ако нешто не е во ред тука, тогаш треба да го поправите тој сектор.

Не сакате да разговарате за повеќе работи што сте ги расчистиле одамна. Важно е да бидете сигурни во своите одлуки. Дајте се од себе во loveубовта сепак. Потрудете се околу вашиот партнер.

Ако сте слободни, можна е нова loveубов во странство или тоа ќе биде личност која не е од вашето место или земја. Важно е дека нема да ви биде досадно сигурно. Добри месеци за љубов се август, ноември и февруари.

Здравје

Може да има проблем со уринарниот тракт и настинка. Циркулацијата исто така може да биде голем проблем. Потрудете се да го решите ова брзо, не одложувајте редовни прегледи.

Loading...
Next Post

Се огласи Дунавка - дали МАМА била причина за крај?

Дунавка Трифуновска минатото лето, преку фотографии покажа како ужива со Ване Цветанов, политички активист и носител на неколку функции во нашата држава. Трифуновска во описот на фотографијата стави хаштази со „среќа“ и „сродна душа“, а фановите беа воодушевени од оваа глетка. Потоа и Ване Цветанов се огласи на својот личен […]